fbpx
Kommentaarid puuduvad

Jaanuaris selgusid tänavused esimesed maakonna meistrid

Vastavalt väljakujunenud tavadele ja spordivaldkonnas kokku lepitule, vastutab maakonna spordi katuseorganisatsioon – spordiliit – piirkonnas viljeldavate eri spordialade meistrivõistluste korraldamise koordineerimise eest: toetab spordialade eestvedajaid nõu ja jõuga, finantseerides muu hulgas diplomite ja erikujundusega medalite soetamist. Esivõistluste korraldamise soovist peavad organisaatorid spordiliitu teavitama, seejärel vaadatakse taotlus üle ja sobivusel lisatakse sündmus maakonna spordikalendrisse.

Pärnumaa spordiliidu tegevjuhi Kaisa Kirikali sõnul korraldati Pärnumaal mullu meistrivõistlused 47 spordialal.

„Enim osalejaid oli kahe silla jooksu raames peetud kümne kilomeetri maanteejooksus, kõige vähem kabes.“

Milline on tänavune kalender?

„Eeldada võib, et arv ja maht jääb mullusega võrreldes sarnaseks,“ pakkus Kirikal, kelle kogemusele tuginedes võib olukord jooksvalt muutuda: alasid võib lisanduda või ka ära jääda.

Spordijuht avaldas, et on uusigi tulijaid.

„Uuena on kavas talvised meistrivõistlused lohesurfis, ka on plaanis maastikuratta MTB esivõistlused,“ rõõmustas Kirikal, kelle sõnutsi on eestvedajatel mõtteid teha võistlused ka fitnessis, eeskätt lapsi ja noori silmas pidades.

Jaanuaris mängiti novust, disc golf’i ja suusatati

Ehkki aasta esimene kuu on jõuproovide arvu mõttes keskmisest tagasihoidlikum, toimusid mitmed maakonna meistrivõistlusedki.

Surju kooli võimlas viidi läbi novuse esivõistlused paaris-, segapaaris- ja üksikmängus, mille korraldaja Tõnis Laks spordiklubist Kiisport märkis rahulolevalt, et jõuproov läks korda.

„Ehkki noorte klassides lootnuks enim osalejaid, tuli kõikide klasside peale oodatust rohkem mängijaid,“ ütles korraldaja, avaldades lootust, et edaspidi leiavad nende võistluse üles ka maakonna kaugema kandi spordiala fännid.

„Loodan, et Are ja Tori piirkonnastki tuleb osalejaid,“ ütles Laks, kelle klubi korraldab võistlusi 2018. aastast alates.

„Vahepeale jäid küll koroona-aastad, mil midagi ei toimunud, ent nüüd võtame taas tuure üles ja loodame, et võistlused saavad stabiilselt toimuma,“ avaldas eestvedaja lootust.

Segapaarismängus viis võidu Kadrinasse duo Helena Tann, ja Arvo Püvi, meestest ei leidunud vastast Styven Kuntsonile (Kiisport), naistest Andrea Uustulndile (Tirts).

Juba sel nädalavahetusel kogunevad Surju kooli võimlas taas novuse fännid, et pidada maha Eesti meistrivõistlused mees- ja naispaarismängus ning Pärnumaa seeriavõistluse raames.

Selgroo on murdnud populaarne Pärnumaa radade karikasari disc golf’is, mille raames selgitatakse maakonna parimadki. Jaanuari keskel toimus etapp Jõekäärus, kuu lõpus kogunesid maakonna parimad Sinti. Mõlemal etapil tegi kaasa enam kui 40 mängijat. Jõekäärus oli avatud klassis parim Kristjan Reinaru, Sindis Madis Pallas. Hooaja lõpuni on jäänud mängiga kahel osavõistlusel: 11. veebruaril on kavas Jõulumäe etapp, jõuproov võetakse kokku Pärnu-Jaagupis 11. märtsil toimuvate maakonna esivõistluse etapiga. Sarja korraldust veab disc golf’i klubi Hole-In-One.

25.jaanuaril sai avapaugu kahest etapist koosnev murdmaasuusatamise sari, mille raames toimuvad niisamuti maakonna meistrivõistlused. Esmalt oli kavas vabatehnika sprint, millest võttis osa ligemale 70 eri vanuses atleeti.

1,2 kilomeetrit pikal distantsil krooniti maakonna meistriks Taavi Valter Taveter (Suusaklubi Jõulu), kes edestas Pärnu aerutamisklubi ridades võistlevat Andreas Baumi ja klubikaaslast Risto Vaherit.

Naistest näitasid kiireimaid aegu kuni 16aastaste arvestuses võistlejad: meistritiitli tagas Meril Adeela Alev (SK Jõulu), kellele järgnesid klubikaaslane Laua Leinus ja Laura-Liis Kaljur (Kilingi-Nõmme gümnaasium).

Jõuproovi tulemustega saab tutvuda siin. Võistluse viisid tehniliselt läbi suusaklubi Jõulu ja Jõulumäe tervisespordikeskus.

15.veebruaril selguvad maakonna meistrid klassikatehnika ühisstardist.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri