fbpx
Kommentaarid puuduvad

Jooksjad mälestasid Niidu metsas sinna ränkraske raja teinud Märt Lellet

Novembri esimesel laupäeval toimunud Märt Lelle mälestusvõistlus sõudjate jooksukrossis tõi Pärnus rajale ligemale 90 välejalga. Raskel rajal kirjutas võidu oma kontole kunagine kergekaalusõudja Martin Tarkpea.

27.korda Pärnu sõudeklubi omaaegse noortetreeneri Lelle meenutamiseks korraldatud jooksukross on keerulise ja käänulise Niidupargi raja tõttu saavutanud omamoodi kuulsuse: paljud, kes seal käinud, ütlevad, et teist nii rasket rada pole nemad varem läbinud. 27.aastal meie seast lahkunud Lelle pidas oluliseks, et suvepealinna sõudjatel ja teiste spordialade harrastajatel oleks treenimiseks tõhusad võimalused, sestap sai ta kogukonnas kokkuleppele, et Rääma kanti Niidu metsa tohib treenimiseks-võistlemiseks raske raja maha märkida.

Lelle polnud üksnes teenekas treener, vaid nooruses kõva sõudjagi: 1967. aastal NSV Liidu meistrivõistlustel paarisaerulisel kahepaadil pronksmedalist ja samal aastal Eesti meister ühepaadil

„Väljakutseid pakkuv ja minu jaoks märgiliselt tähtis,“ iseloomustas tänavu ja varemgi korduvalt jooksu võitnud endine sõudja, Pärnu sõudekeskus Kalevis Ulvi ja Roman Lutoškini käe all harjutanud Martin Tarkpea, kel kulus kümnel ringil võidu tagamiseks 46 minutit ja 26 sekundit. Talle järgnesid omaaegne sõudja, praegu Pärnumaa üks parimaid jooksumehi Rait Mänd 48.04ga ja Rio olümpiapronks viljandlane Kaspar Taimsoo 55.50ga.

Tarkpea märkis, et nii kaua, kuni tema mäletab, on Lelle kross temal alati südame kiiremalt põksuma pannud.

„Olen jooksul osalenud juba 1998. aastast – viimasel kümnel aastal teadlikult jooksumehena – ja alati lõpuni teinud, vahel ka mingeid lõike jalutades läbides,“ rääkis võitja, kes praegu treenib Ralf Lipu juhendamisel jooksmisele spetsialiseerunud Treeningtiimis.

Finišiprotokolliga saab tutvuda siin, Märt Lelle profiiliga Eesti spordi biograafilises leksikonis siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri