fbpx
Kommentaarid puuduvad

Jõulumäel toimusid EMSL Jõudi MV kettagolfis

03.07.2021 toimusid Jõulumäe Tervisespordikeskuses Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused discgolfis. Mängiti kaks ringi, millest esimene punasel rajal ja teine kollasel. Kokku osales 59 võistlejat, kes esindasid ühtekokku üheksat maakonda üle Eesti. Esindatud olid Harjumaa (2), Jõgevamaa (8), Järvamaa (4), Põlvamaa (14), Pärnumaa (13), Raplamaa (7), Saaremaa (10), Tartumaa (1) ja Viljandimaa (1).

Meesjuuniorite kõrgemale poodiumi astmele mängis ennast Raplamaa esindaja Veron Vaiknurm (+12 üle par’i), 2. koha saavutas Pärnumaa esindaja Rico Kalde (+21 üle par’i) ja kolmanda koha saavutas Jõgeva maakonna esindaja Kert-Kristjan Kukk (+40 üle par’i).

Meeste divisjonis osales 27 võistlejat ning esikoha saavutas Pärnumaa esindaja Jaan Maiste (-14 alla par’i). Teist kuni neljandat kohta ei suutnud mehed ringi jooksul selgeks teha ning seetõttu tuli paremus välja selgitada ümbermängimise teel kollasel rajal, kuna kõigil oli sama skoor (-8 alla par’i). Esimesena langes konkurentsist välja Saaremaa esindaja Ronald Paju, kes saavutas üldkokkuvõttes neljanda koha. Riho Rogov ja Marthen Tasalain jätkasid ümbermängimist ja lõppetulemusena selgus teise rajaga hõbemedali omanik, kelleks on Pärnumaa esindaja Marthen Tasalain ja pronks läks seekord Järvamaa esindajale Riho Rogovile.

Meesseeniorite (sündinud 1981 ja varem) divisjonis oli samuti lõpuni kõva heitlus ja poodiumi kõrgemale astmele mängis ennast Järvamaa esindaja Heiki Siider (+2 üle par’i). Hõbemedali saavutas ainult ühe viskega rohkem Pärnumaa esindaja Rain Siiver (+3 üle par’i). Pronksile mängis ennast hea teise ringi tulemusega Pärnumaa esindaja Andrus Siim (+4 üle par’i).

Naiste divisjonis saavutas esikoha Pärnumaa esindaja Marie Kielas (+18 üle par’i), teise koha saavutas Järvamaa esindaja Merilyn Ivask (+28 üle par’i) ja kolmanda koha saavutas Raplamaa esindaja Anneli Ostrat (+37 üle par’i).

Naisseeniorite (sünd 1981 ja varem) divisjonis saavutas esikoha Viljandimaa esindaja Eve Jänes (+37 üle par’i). Teise koha saavutas Raplamaa esindaja Eve Maido (+45 üle par’i) ja kolmanda koha saavutas Pärnumaa esindaja Karin Kaaremäe (+46 üle par’i).

Individuaalsete kohtade väljaselgitamise järel liideti kokku parimate kohtade tulemused (4 meest ja 2 naist) ning maakondlikus arvestuses said võidukarika pea kohale tõsta Pärnu maakonna esindajad 286 punktiga.Teise koha saavutas Põlvamaa 249,5 punktiga ja kolmas koht Jõgevamaa 246 punktiga. Vahed ei olnud väga suured ja 4. koht Raplamaa 242,5 punkti, 5. koht Järvamaa 178 punkti, 6. koht Saaremaa 162 punkti, 7. koht Harjumaa 60,5 punkti, 8. koht Viljandimaa 50 punkti ja 9. koht  Tartumaa 40,5 punkti.