fbpx
Kommentaarid puuduvad

Juulis kutsub liikumisaasta sind… lihtsalt puhkama!

Juulis kutsub liikumisaasta sind… lihtsalt puhkama! Aga kõige parem puhkus on kahtlemata aktiivne puhkus, sest liikumine maandab stressi, parandab und, annab energiat ja teeb rõõmsamaks.  Ka liikumisaasta tiim võtab pisut aega puhkuseks, kuid sellegipoolest tutvustame juulikuus suviseid tegevusi ja mänge värskes õhus, millega saab oma puhkust sisustada nii maal, linnas kui rannas.

Juulis on võimalik teha tutvust rannakäsipalliga ning ultimate ehk rahvapäraselt taldrikulennutamisega. Eesti Käsipalli Liit viib rannakäsipalli Eesti MV etappidel läbi rannakäsipalli õpitubasid, kus endised ja praegused käsipallurid õpetavad jooksma, hüppama, palli viskama ja söötma. Õpitubadesse on oodatud kõik huvilised olenemata vanusest. Need toimuvad 22.07 Põlvas, 29.07 Alatskivil ja 05.08 Viljandi rannas.

Ultimate avatud trennide toimumisajad on:

  • Frisbee ABC: 27. juulil kell 18:30 – 20:00 TALLINNAS
  • juuli vältel esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 19-21 Forseliuse Kooli staadionil TARTUS (Tähe 103).
  • Ultimate frisbee algõpe 20.07 ja 27.07 kell 19:00-20:30 SAKUS (Saku Valla Spordikeskuse kunstmurustaadionil (Tallinna mnt 10, Saku)).

Juuli jooksul jagame iga nädal liikumisaasta Facebook´i ja Instagrami lehtedel inspireerivaid ideid aktiivseks suvepuhkuseks ja tutvustame põnevaid õuemänge (nt mölkky, tänavapinks, street racket, spikeball jne). Igal nädal loosime välja ka liikuma panevaid mänge ja spordivahendeid! Palun teil võimalusel liikumisaasta sotsmeediakanalite postitusi jagada.

Töös on ka järgmiste teemakuude sisustamine:

  • Augustis teeme koostööd Matkaliiduga ning toome esile sellise ägeda matkatee nagu E9 rahvusvaheline ranniku matkatee, mis algab Iklas ja lõpeb hetkel Vokas. Täpsem kontseptsioon on valmimisel, aga ilmselt võtan siinkohal ühendust partneritega mereäärsetest valdadest, mida matkatee läbib, et ühendada jõud matkade sujuvaks korraldamiseks.
  • 29.08 kavandame koostöös Eesti Lauatennise Liiduga üle Eesti välipinksi õpitubasid. Näeme, et see on hea võimalus tutvustada välipinksi eelkõige noortele, kuivõrd välipinksi laudasid on ka koolide juures ning vahetult enne kooliaasta algust annab see hea võimaluse noortel omandada algteadmised mängust, millega sisustada vahetunde ning olla tegevuses peale koolitunde. Palun ka siinkohal märku anda, kel on võimalik oma piirkonnas välipinksi õpitubade korraldamisele õlg alla panna, eelkõige kohapealse kommunikatsiooni ja infolevitamise näol.
  • Oktoobris toimub traditsiooniliselt Täiskasvanud Õppija Nädal (11-20.10), mil ühe teemana keskendutakse vaimse tervise ja kehalise aktiivsuse vahelistele seostele ning soovime seal samuti pakkuda õpitubasid ja treeninguid, mille kaudu näidata, et ka täiskasvanuna on võimalik arendada kehalist võimekust ja õppida liikumisoskusi. Seda nädalat koordineerib Andras ning nende koordinaatoritele olen edastanud ka liikumisaasta partnerite kontaktid, et saaksite kogukondades koostööd teha.

Puhkame aktiivselt!


Janne Tomberg

Liikumisaasta projektijuht

SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus
+372 513 0413

janne@liigume.ee

Kommenteeri