fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kogupere liikumispäeva külastas Jõulumäel enam kui 1000 huvilist

Pühapäeval vallutas Eesti ühe tuntuima tervisespordikeskuse rohkem kui 1000 eri vanuses inimest, kes soovisid kogupere liikumispäevalt energiat ja uusi teadmisi ammutada.

Erinevad teadus- ja kohalikud liikumisuuringud on näidanud, et inimesed sooviksid looduses liikuda küll, ent vajavad põnevaid väljakutseid. Seetõttu on korraldustandem – Pärnumaa spordiliit ja Jõulumäe tervisespordikeskus – loonud peresarja, kus võistlusmomendil kohta pole. Seevastu on märksõnadeks mäng ja avastamine, et noorteski liikumise vastu enam huvi ärkaks. Ühtlasi tähistatakse üritusega kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaastat, mille eesmärk on kogukondades aktiivne olemise teadvustamine.

Seitsmendat omataolist liikumispäeva vedanud spordiliidu tegevjuhile Kaisa Kirikalile tuli nii suur huvi kerge üllatusenagi. „Rahvast tuli oodatust rohkem ja näha on, et spordiklubidki tunnevad suure ürituse vastu üha enam huvi,“ rääkis eestvedaja, kelle sõnul püütakse iga kord millegi uuega silma paista.

„Tänavu kaasasime uute tegijatena koertespordi ja ratsutamise eesvedajad, niisamuti motiveerisime kõiki alla kümneaastaseid jäätisega, tingimuseks, et nad pidid proovima vähemalt viit ala,“ ütles Kirikal.

Korraldajad võtsid nõuks osalejatelt tagasisidetki koguda. „Uurime inimestelt nende emotsioonide ja ootuste kohta 20. maini, ent juba praegu saame öelda, et 95% rahvast andis korraldustiimile hindeks viis palli,“ rõõmustas korraldaja, kelle hinnangul tasub edaspidi muuta boonuste jagamise süsteemi ja planeerida veidi logistikat ümber.

Teiste seas tutvustas enda klubi viljeldavat spordiala – orienteerumist – OK Westi eestvedaja Sander Blehner.

 „Päev oli töine: järjekord ei tahtnudki lõppeda ja alles lõpu eel saime veidi rahulikumalt hingata,“ rääkis Blehner, kelle tiimi hinnangul külastas nende üles seatud orienteerumisrada ligemale 200 noort.

„Kui lisame ka lastega ühes liikunud enam kui poolsada täiskasvanut, saame tõesti kena numbri kokku,“ nägi eestvedaja ürituses mõju olevat.

Blehneri arvates on nende spordiklubi hästi nähtav ja kunagi ei tea, palju orienteerumisneljapäevakutele selliste projektide mõjul rahvast lisandub. „Oleme märganud, et metsas liigub sellist rahvast, kes klubidesse ei kuulu, ka pole nende jaoks oluline võistlusmoment,“ ütles asjatundja.

Kodumetsas igapäevaselt noori suusatajaid juhendava Kadri Madissoo sõnul oli suusaklubi Jõulu määrdemaja ees pidev sagimine.

„Meil oli veidi rahulikum, kui sügisel, ent nii saimegi veidi rohkem individuaalsele nõustamisele keskenduda,“ rääkis Madissoo, kelle arvates läheb suusatamise suvine alternatiiv – rullitamine – rahvale üha rohkem korda.

„Seoses kergliiklusteede rajamisega on linnas sellise liikumisviisi vastu huvi üha suurem ja meie rolliks on anda tehnilised oskused,“ rääkis entusiast, kelle hinnangul paljud ei teagi, et Jõulumäel on nii head võimalused spordialast teadmisi omandada.

„Osaleme perepäeval, sest nii saame end reklaamida ja inimesed avastavad meid,“ rõõmustas treener.

Liikumispäeva rahastasid Pärnumaa spordiliit, Jõulumäe TSK, Pärnumaa omavalitsuste liit, Eesti kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp ja Häädemeeste vald. Loosiauhinnad panid välja SK Vabariigi Võllimees, Pärnu Beach Tennis, Veloteek, MTÜ Roheliselt Värske Elu, koertekool “Lemmik”, Striidikool, Keskküla talu, Pärnu Kesklinna tennisekool,Rohelise Jõemaa koostöökogu, Pärnumaa spordiliit ja Jõulumäe TSK.


Vahur Mäe

Kommenteeri