fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kohalikud terviserajad kutsuvad: #rajavallutaja

Sihtasutus Eesti Terviserajad algatas kampaania #rajavallutaja eesmärgiga kaasata liikumisse üha enam eestimaalasi ning tutvustada riigi suurepärast terviseradade võrgustikku.

Aktiivset eluviisi toetav kampaania #rajavallutaja esitab kõikidele praegustele ja tulevastele liikujatele väljakutse terviseradadele tulekuks. Et kevadised rajavallutused sel aastal eriti mõnusad saaks, esitatakse #rajavallutaja väljakutse. Terve maikuu vältava kampaania raames kutsutakse inimesi end terviseradadel pildistama ning lisama sotsiaalmeedias jagatavatele fotodele teemaviita #rajavallutaja. Kõik osalejad võivad võita põnevaid loosiauhindu.

Pärnumaalt pärit sõudmise olümpiapronks Allar Raja räägib terviseradadest kui Eesti Nokiast ja soovitab kõigil tasuta kättesaadavaid hüvesid nautima minna. „Kui võtta globaalses mastaabis, siis väidetavalt on igas vähegi tõsisemas asulas McDonaldsi kiirtoidukoht. Eesti ekvivalendiks on aga tasuta kasutatavad looduslikud terviserajad. Kutsun kõiki üles neid avastama ning aega maha võtma,“ julgustas Sindist pärit medalimees.

„Terviserajad on justkui Eesti enda suur märk. Kiidan terviseradade rajajaid ja hooldajaid, nad teevad seda väga kvaliteetselt,“ tunnustas Raja.

Maakonnas radasid jagub

Pärnumaal on arvukalt looduses tasuta kasutada olevaid terviseradu. Neist suurim asub Jõulumäel, pakkudes mitme raskusastmega radu erinevate alade tegijatele. Pärnu kesklinnast vaid kümne minuti autosõidu kaugusel asub Reiu-Raeküla tervisespordikeskus, mis on Eesti üks enim kasutatavaid terviseradu. Lisaks on terviseradade võrgustikus registreeritud rajad Tõstamaal, Valgerannas ja Sindis. Samas leidub erinevates asulates arvukalt registreerimata radu, mis võimaldavad kohalikel aktiivselt liikuda.

Radade valikuga saab tutvuda veebilehel www.terviserajad.ee.

#rajavallutajaga saab liituda:

Facebookis http://bit.ly/rajavallutajaks

Endomondos https://www.endomondo.com/challenges/32829930

Kommenteeri