fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kultuuriministeerium ootab kandidaate kultuuri ja spordi aasta- ning elutööpreemiatele

Kultuuriministeerium ootab kuni 10. jaanuarini 2023 ettepanekuid Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks. Laureaadid selguvad veebruaris, vabariigi 105. aastapäeva eel.

„Riiklikud kultuuri- ja spordipreemiad on kõrgeim tunnustus, mida valitsus kultuuri- ja spordirahvale annab. Laureaadid on inimesed, kes oma elutööga on eesti keelt ja kultuuri õitsemisele andnud hindamatu panuse või olnud oma saavutustega eeskujuks kogu eesti rahvale. Iga aasta esitatakse komisjonidele suure hulga väärikaid kandidaate, loodetavasti ka sel aastal. Inimesi, kes tunnustust väärivad, on palju,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Kolm kultuuripreemiat antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat 2022. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kes tegutsevad kultuuri või hariduse valdkonnas.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest, kuus preemiat 2022. aasta oluliste saavutuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on spordialane tegevus. Kõigi elutööpreemiate suurus on 64 000 eurot, aastapreemiate suurus 9600 eurot.

Nii kultuuri- kui ka spordipreemiate kandidaadid esitatakse taotlusvormil, mis on Kultuuriministeeriumi kodulehel. Avaldused tuleb allkirjastatuna saata teisipäevaks, 10. jaanuariks 2023 Kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja 23, 10140 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga min@kul.ee. Preemiad antakse laureaatidele üle Eesti Vabariigi aastapäeva ajal koos Wiedemanni keeleauhinna ja riigi teaduspreemiatega.

Kõik kultuuri- ja spordipreemia kandidaadid avaldab Kultuuriministeerium jaanuaris ning laureaadid kinnitab kultuuripreemiate ja spordipreemiate komisjonide ettepanekul valitsus. Möödunud korral, tänavu veebruaris pälvisid kultuuri elutööpreemia Jaak Kangilaski, Linda Madalik ja Mati Sirkel. Spordi elutööpreemia laureaadid olid Kaarel Zilmer ja Mart Siliksaar. Kõiki varasemaid kultuuripreemia laureaate ja spordipreemia laureaate saab meelde tuletada Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainfo

Katre Väli

Kultuuriministeeriumi kunstide osakonna juhataja

628 2212

Katre.vali@kul.ee

Norman Põder

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik

628 2354

norman.poder@kul.ee

Hannus Luure
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik
526 1431

hannus.luure@kul.ee

Kommenteeri