fbpx
Kommentaarid puuduvad

Läinud spordinädal: sõna said maadlejad, minister lubas jätkuvat toetust tervisespordikeskustele

Foto: Jõulumäe Tervisespordikeskus

Möödunud spordinädal Pärnumaal oli kohalike ürituste mõttes tavapärasest tagasihoidlikum. Noored maadlejad käisid matil nii Lääneranna vallas kui Paikusel, häid uudiseid laekus kultuuriministeeriumilt seoses investeeringutega sporditaristusse.

Läinud nädala oluliseks sporti ja liikumisharrastust puudutavaks uudiseks saab pidada kultuuriminister Tiit Teriku pressiteadet, kus ta märkis, et regionaalsete tervisespordikeskuste võrgustiku arendamise meede jätkub selle aasta lõpuni.

Riigi toel arendatakse igas maakonnas välja kuni kaks regionaalset tervisespordikeskust, mis pakuvad aasta ringi võimalusi tasuta tegeleda vabas õhus liikumisharrastusega. Igale maakonnale eraldatakse 40000 eurot, mille tuleb lisada omafinantseering.

Perioodi lõpuks ehk käesoleva aasta detsembriks peavad kõigis toetatud tervisespordikeskustes olema rajatud valgustatud liikumisrajad ning loodud kunstlume tootmise võimekus.

Pärnumaal on viimastel aastatel saanud toetust Reiu-Raeküla tervisespordikeskus kunstlumesüsteemi arendamiseks. Varem on siin kandis tuge saanud Eesti üks kuulsamaid tervisespordi Mekasid, Jõulumäe ja Põhja-Pärnumaa keskus Vändra.

„Eesti spordipoliitika tulevikuvisioon on, et aastal 2030 liigub pea 70 protsenti meie inimestest regulaarselt. Selleks, et eestlased saaksid ja tahaksid liikuda, on oluline tagada mitmekülgne ja hea sporditaristu,“ märkis Terik, kelle sõnutsi on tänu riigi toetusele ja erasektori abile viimase nelja aasta jooksul saanud värskes õhus liikumisvõimaluste parendamine tõelise hoo sisse.

Pärnumaa spordiliidu tegevjuhi Kaisa Kirikali hinnangul on toetusmeetmest olnud palju abi, sest paljud keskused on abiraha toel märgatavalt arenenud. „Selline meede panustab liikumisharrastuse arengusse jõudsalt, nüüd tuleks mõelda, millised on järgmised kohad, kuhu uusi liikumisradu rajada,“ rääkis Kirikal.

„Niisamuti tasuks mõelda, kas väiksemad omavalitsused võiksid ise otsustada, millistele radadel vahendeid suunata, näiteks soovi korral paari-kolme tarbeks,“ mõtiskles spordijuht, kelle sõnade kohaselt tasuks kohalike elanike seas viia läbi küsitlus, et kuulda, kus tuleks tingimusi parandada.

Maadlejad käisid mitmes kohas matil

Ehkki nädal oli üsna võistlusvaene, peeti mõnel pool Pärnumaal siiski jõuproove. Jõulumäel võeti mõõtu DG Academy talvesarja raames, Lõuna-Läänemaa raskejõustikuklubi Leola eestvedamisel viidi läbi täiskasvanute ja juunioride Eesti meistrivõistlused sumomaadluses.

Klassikalise maadluse harrastajatelgi olid tihedad tööpäevad, sest spordiklubi Leo korraldada olid Eesti õpilaste meistrivõistlused Kreeka-rooma, vaba- ja naistemaadluses. „Minu teada oli see esimene kord, kui meil korraldati nii õpilastele sel tasemel võistlused,“ rääkis korraldaja, maadlusklubi Leo üks eestvedaja Raiko Hiis, kelle arvates tegid kohalikud noormaadlejad korraliku võistlus. „Oma medalid tõime ära, seetõttu on põhjust rahule jääda,“ ütles Hiis, kes oli Leo meeskonnaga maadlusliidu korralduspartner.

Pärnumaa spordiliit on maakonna spordi katuseorganisatsioon, mis muu hulgas levitab kohalikku spordiinfot. Kogu teave maakonnas toimuvate ürituste kohta on leitav siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532PP

Kommenteeri