fbpx
Kommentaarid puuduvad

Laupäeval näeb Pärnu rannas parimaid tänavasportlasi

Eeloleval laupäeval leiab Pärnu rannas aset tänavaspordi harrastajate maiuspala, seitsmendat aastat toimuv „Kevad Battles“Striidikooli korraldatav jõuproov lennutab kohale tipptegijad paljudest Vana Maailma nurkadest. Peakorraldaja Erik Naissaare sõnul  tulevad teiste seas möödunud aastal kaasava eelarve toel suvepealinna plaažile rajatud välijõusaali oma oskusi näitama maailma tippu kuuluvad Iisraeli, Ungari, Leedu, Tšehhi ja Prantsusmaa atleedid.

„Sotsiaalmeedias tehtud reklaam viis meid kokku mitmete Ukraina sõjapõgenikegagi, kes Pärnus oma oskusi tulevad näitama,“ rõõmustas korraldaja, avaldades, et tänavune programm on mahukam kui kunagi varem.

„Tõime populaarse street workout’i distsipliini kõrvale põnevad uued alad: ülevaate saab endurance’i, käesurumise ning trikitõukerataste alasuundadestki – need on alad, mis iseloomustavad kaasaegset tänavasporti,“ teadis Naissaar.

Kas suurte nimede kõrval tulevad esinema Pärnu nooredki?

„Jah, kohalikke tuleb päris palju: need samad noored, kes igapäevasel Pärnu väljakutel trikitamas käivad,“ rääkis entusiast ja kiitis suvepealinnas tänavaspordiga tegelemise võimalusi.

Mõeldes kohalikele, leppisid Pärnumaa spordiliit ja korraldustiim kokku, et siinsed noored saavad eraldi tähelepanu: street workout’i ja trikitõukerattaga harjutused kuluvad samaaegselt maakonna meistrivõistluste kavva, mis on lahtised ehk avatud kõigile.

Neist esimese puhul turnitakse rööbaspuudel ja varbseinal ja trikitatakse kahel eri kõrgusel paikneval kahemeetrise laiusega kangil. Baasharjutuste võistlusel (Endurance, toimet.) on töövahendid samad, ent täiendavateks elementideks on spetsiaalsed kastid. Käesurumise võistlust aitab modereerida Eesti käesurumisspordiliit, tõukeratta jõuproovi veab eest Striidikooli tiim.

Lisaks põnevate võistluste jälgimisele leiab ümbruskonnast mitmeid atraktsioone ning spordiklubisid ja huvikoole, kes oma tegevusi tutvustavad. Avatud on toitlustusala, batuudid ja poksimasinad. Kõige vastupidavamaid kaasaelajaid ootab hommikust õhtuni lõõgastust pakkuv matiala.

Üritusest teeb otseülekande OHO TV. Pileteid on võimalik hankida siin.

Jõuproovi toetavad Striidikool, Pärnumaa spordiliit, Pärnu Keskus, Gornation, Pärnu linn, Pärnumaa omavalitsuste liit ja SIA Aldar Latvia.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri