fbpx
Kommentaarid puuduvad

Lõppes viis esmaspäeva kestnud Lõuna-Läänemaa noorte mitmevõistlus

Lõuna-Läänemaa noorte mitmevõistluse lõpetas 46 noorsportlast.

Teist kevadet Lihula Gümnaasiumi staadionil toimunud Lõuna-Läänemaa noorte mitmevõistlusest võttis osa 60 noorsportlast. Lihula Gümnaasiumi, Virtsu Kooli, Kõmsi-Lasteaed Algkooli ja Lihula Lasteaia tublid spordilapsed kogunesid viiel maikuu esmaspäeval Lihula staadionile, et igal spordipäeval võtta mõõtu kahel erineval alal. Aladeks olid nii lapsesõbralikud võidujooksud ja hüpped, kui ka keerulised heite ja tõukealad. Lisaks veel vastupidavust nõudvad pikad jooksudistantsid, ning tõkkejooks. Kõik see kokku andis ühe väga toreda mitmevõistluse ja pani lapsed tundma tõelise spordivõistluse hõngu. Nagu päris mitmevõistluses õnnestus mõni ala noorsportlastel paremini, mõnel tuli aga punkte ära anda. Noortel mitmevõistlejatel oli korraldajate poolt ulatatud ka päästerõngas. Nimelt läks kõigil võistlejatel lõpptulemusena kirja seitse enim punkte toonud ala. Seega said võistluse lõppenuks lugeda sportlased, kes suutsid protokolli saada seitsme ala punktid. Kokku lõpetas võistluse 46 noort ja nad kõik olid oodatud pidulikule karikatseremooniale. Neid aga, kes tegid kaasa kõigil kavas olnud aladel, oli koguni 24!
Kõige nooremad poisid, sünniaastatega 2011-2012 olid väga tublid. Paljud neist võistlejatest käivad alles lasteaias ja kaks kõrgemat kohta saanud poissi just seda teevad.

Mitmevõistluse võitis Marius Põld, kes kogus seitsme alaga 2209 punkti. Teiseks tuli Karl-Markus Kärp 1854 ja kolmandaks Lihula Gümnaasiumi õpilane Kaarel Mihkelmaa 1459 punktiga. Kõik kolm poissi paistsid silma väga tublide jooksjatena. Kokku lõpetas selles vanuses võistluse üheksa poissi. Neist neli olid väikesest Kõmsi Algkoolist.

Tüdrukud sünniaastatega 2009-2010 olid eriliselt tublid kaugushüppajad. Siin sai lõppjärjestuses otsustavaks pikemad jooksudistantsid. Esikohakarika võitis Kertu Kärp, kes kogus 3095 punkti. Teiseks tuli 2780 punktiga Radele Kanter ja kolmandaks Viktoria-Elisabeth Kepp 2625 punktiga. Kohe esikolmiku järel tulid Karmen Ristikivi, Kirsi Kunz ja Madli Kolotšev. Kõik sporditüdrukud õpivad Lihula Gümnaasiumis.

Sama vanade poiste võistluses selgus võitja alles peale viimase viienda etapi viimast ala, milleks oli 600 meetri jooks. Lõpuks edestas hea jooksu teinud Lihula kooli poiss Henry Kurnim, Kõmsi kooli poissi Sten-Andre Kukispuud saja punktiga. Punktid vastavalt 2843 ja 2743. Kolmas koht kuulus Lihula poisile Kevin-Mart Põldmanile 2461 punktiga. Selles vanusegrupis oli ka veidi dramaatikat. Võistluse neljas, samuti Lihula kooli õpilane Eenok Arpiainen kaotas pronkskarika kõigest viie punktiga…see on näiteks kaugushüppes kolm sentimeetrit!!! Kokku lõpetas võistluse kuus spordilast.

Mitmevõistluse kõige huvitavam vanusegrupp oli tütarlaste 2007-2008 sündinute grupp. Kogu võistluse vältel vahetusid kohad nii esikolmikus, kui esikuuikus. Lisaks oli selles vanuses kõige rohkem osalejaid. Võistlust alustas 15 mitmevõistlejat, neist finišissse jõudis 11.

Võistluse võitjaks krooniti Kõmsi Algkooli sporditüdruk Gloria Lepik. Tema kogus seitsme alaga 3514 punkti. Helena Klimpuš Lihula koolist jäi maha 154 punktiga. Pronkskarika viis Virtsu kooli aga Kertu Kesküla, tema punktisummaks oli 3228. Kolmiku seljataga oli aga uskumatult pingeline heitlus. Neljandana lõpetanud Lihula kooli sportlane Lisandra Neeme kaotas medali 10 ja Kõmsi kooli sportlane Helena-Caroly Kukispuu 13 punktiga…Taas oli palju võistlejaid Kõmsi koolist, koguni viis. Selles vanuses olid tüdrukutel välja kujunenud juba enda tugevamad alad, sellest ka peale igat etappi kohtade vahetused.
Sama vanade poiste hulgas võitis 4607 punktiga Keiro Ristikivi. Ta võitis kuus ala seitsmest ja tegi võistluses nii mõnegi väga hea tulemsue. Kaugust hüppas ta 4.39, 200 meetrit jooksis 31,4 sekundiga. Teisena lõpetanud Keiro klassivend Kenneth Lomp teenis kokku 3812 punkti. 400 meetri aeg oli tal näiteks 1.18. Kolmas koht kuulus Charli Takkile, kellel oli stabiilse seeria punktisumma lõpuks 2843. Kogu esikolmik õpib Lihula koolis. Võistluse lõpetas selles vanuses viis poissi.

Kaks Lihula koolis õppivat õde pidasid duelli 13-14 aastaste vanuseklassis. Eliise Kolotšev oli 3179 punktiga esimene, Maarja Kolotšev kogus kokku 1772 punkti. Eliise parimad alad on heited-tõuked. Ka Eesti noorte meistrivõistlustel nii kuulitõukes, kui kettaheites lõppvõistlusele pääsenud sportlane heitis näiteks 750 grammist heitevahendit 21.85.

Sama vanade poiste võistluses kujunes välja korralik Lihula ja Virtsu maavõistlus. Esimene-teine olid Lihula poisid Paul Lomp ja Ken-Indrek Klimpuš. Punkte vastavalt 4465 ja 4364. Seega napp võit Paulile. Järgnesid Virtsu poisid. Kolmas oli Geron Noor 3379, Jass-Jasper Jõgi kogus neljandana 2963 ja Joonas Vestli viiendana 2670 punkti. Selles võistluses näitasid poisid samuti häid üksiktulemusi. 60 meetri sprindi ajad tulid siin alla 9 sekundi ja kuulikaared üle 9 meetri.

15-16 aastaste neidude võistluse võitis Lihula Gümnaasiumi õpilane Marleen Põld. Ta jooksis isiklikud margid nii 60, 200, kui ka 400 meetri jooksudes. Kokku kogus ta 4249 punkti.
Kõiki mitmevõistluse lõpetanuid autasustati suure võistluste kuldmedali, meene ja maiustusega. Esikolmikusse jõudnutele kuulusid lisaks veel uhked karikad.

Võistlus õnnestus tänu kõigile osalejatele ja paljudele lastevanematele, kes igal etapil kohal olid ja oma lapsi toetasid. Auhinnalaua katsid Läänemaa Kergejõustikuklubi, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Lihula Gümnaasium. Suur tänu hindamatu abi eest kohtunik Väino Põld ja laste toetamise eest Andres Arumäe!!