fbpx
Kommentaarid puuduvad

Luitejooks avab 21. aprillil Rannametsas kevadise liikumishooaja

Eeloleval pühapäeval Rannametsa külas Häädemeeste vallas toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ja Pärnumaa liikumishooaja.

Traditsioonilisse kolmikürituse sarja kuuluv kevadine liikumisüritus pakub kauneid loodusvaateid, sest rada kulgeb Luitemaa looduskaitseala männimetsas. Piirkond on tuntud Eesti kõrgeimate liivaluidete poolest, seejuures ületavad osalejad neist kõrguselt teise – Tõotusemäe. Luitejooksu rada on väga vaheldusrikas: esimesel kolmandikul lausikul kulgev trass pöörab seejärel metsa, kus pikkadel ja igavatel sirgetel kohta pole.

Liikumislembeste seas kevadekuulutajana tuntud üritus pakub tegevust kogu perele, seejuures on kavas 8,3 km pikk jooks ja käimisretk, mida saab läbida nii ajavõtuga kui ilma.Koertekrossi näol on tegemist Eestis ainulaadse sündmusega, sest sellist pole mitte ühegi teise klassikalise liikumisürituse kavas. Tegevust jagub pisiperelegi, sest plaanis on tasuta lastejooksud.

Programm ja distantsid:
Kell 10.00 Koertekross (5,4 km)
Kell 11.30 Lastejooksud
Kell 13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Kell 13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)
Tutvu detailse ajakavaga siin.

Mõni päev enne eelregistreerimise lõppu on end kirja pannud ligemale 700 osalejat üle Eesti.

„Aastate jooksul on luitejooksust kujunenud üle Eesti rahvast kokku toov liikumishooaja avang,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle arvates võib puruneda ka 1000 osaleja piir. „Eks palju sõltu ilmastki, ent praeguse seisuga püsime sellel kursil,“ arvas eestvedaja.

Kuna registreerimine kestab ja kirja saab panna kohapealgi, kujuneb konkurentsist ülevaade vahetult enne starti.

Kõik põhidistantside – jooksu, käimisretke ja koertekrossi – lõpetajad saavad preemiaks unikaalse medali, mis on pühendatud keskkonnale, kus luitejooks toimub: sellelt leiab nii männipuud kui luited. Teist aastat järjest koguvad usinad – kõik, kes teevad kaasa ka 1. septembril kahe silla jooksul ja 27. oktoobril Pärnu rannajooksul – medalikomplekti, milles ürituste trofeed koos vaadeldes moodustavad terviku.

Need huvilised, kel ei ole võimalik Rannametsa tulla, saavad 30. aprillini kaasa lüüa virtuaalselt. Esimest korda on tegemist väljakutsega, mis tähendab, et etteantud perioodil saab liikuda nii palju kordi kui soovitakse – peaasi, et läbitakse vähemalt 8,3 kilomeetrit – ning lõpptulemuse arvestamiseks liikumiskorrad liidetakse.

Virtuaaljooks võimaldab osaleda endale sobival ajal, kohas ja viisil – joostes või kõndides. Kõik lõpetajad saavad peale liikumist medali, mis sarnaselt füüsilisele jooksule moodustab teiste sarja üritustega terviku.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp, ühtlasi ka Pärnumaa spordiliidu veetava Pärnumaa Liigub programmi osa. Lisaks kuuluvad kolmikürituse sarja Jüri Jaansoni Kahe Silla  jooks ja Pärnu rannajooks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele harjutamiseks hooajaringset motivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel rannajooksu finišis vääriline medal. Sarja arvestuses osalevad kõik, kes on vastavad distantsid läbinud vaatamata sellele, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale etapile eraldi. INFO JA REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine kõikidele Luitejooksu distantsidele kestab koduleheküljel 18. aprillini. Sündmuse päeval kohapeal tuleb starti pääsemiseks välja käia kõrgem osalustasu.
Virtuaaljooksule saab registreerida 30. aprillini kl 18.00. Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.

Luitejooks saab teoks vabatahtlike, era- ja avaliku sektori toel. Lisaks enam kui sajale spordivabatahtlikule annavad üritusele tuge  paljud ettevõtted, teiste seas Pärnu Keskus, Craft, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Büroomaailm ning avaliku sektori toetajad Pärnumaa omavalitsuste liit, Pärnu linn, Häädemeeste vald ja Kultuurkapital.

Kommenteeri