fbpx
Kommentaarid puuduvad

Maadlejad kogunevad Paikusele rammu katsuma

Septembri viimane nädalavahetus toob Pärnumaa maadlusmattidele ligi 150 spordisõpra Eestist ning välisriikidestki.

Maadklusklubi Leo võistluste korraldaja ja ühe eestvedaja Raiko Hiisi sõnul toimub 23. septembril Paikusel kunagise maadlustreeneri Leo Kreinini auks mälestusvõistlus ning päev hiljem samas Jõud-Kalev-TULi juunioride meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses.

Kreinini memoriaalist rääkides märkis Hiis, et esimene võistlus korraldati peale teeneka treeneri lahkumist 2002. aastal.

„Algusaastail käis meil maadlejaid poolesaja kanti, ent tänaseks on osalejate arv paisunud ligi kolm korda. Korraldame matši Paikuse spordikeskuses ning kuna vallas on arvukalt noormaadlejaid, siis kodune organiseerimine on eelkõige žest ja tunnustus ka neile“, arvas Hiis.

Küsimusele, miks peaks noored just maadlusega tegelema, vastas korraldaja, et spordiala annab võimaluse end üldfüüsiliselt arendada ja eluks väärt oskusi omandada.

„Kes saab hakkama matil, tuleb toime ka igapäevases elus. Maadlus on palju seotud keskendumisvõimega ning muidugi saab sõbrad kogu eluks“, julgustas eestvedaja noori võistlust vaatama tulema ning maadlusringi kiikama.

Reedene võistlus saab alguse kell 19. Laupäeval hakatakse pihta kell 11. Sissepääas on pealtvaatajatele tasuta.

 

 

Kommenteeri