fbpx
Kommentaarid puuduvad

Maakonna meistrivõistlused toimusid veel talve egiidi all

Ehkki kevad on ukse ees ja peatselt algab uus võistlushooaeg, on põhjust heita pilk tagasi eelmisel kuul peetud talvistele maakonna meistrivõistlustele.

Suvepealinna kergejõustikuhallis Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi korraldatud alla 18- ja 20aastaste sisemeistrivõistlused andsid tähtsate talviste jõuproovide eel kohalikele noorsportlastele võimaluse mõõtu võtta ja sel moel võistluskogemusi omandada.

„Tegime need võistlused väga lühikese etteteatamisajaga, et meie noored saaks treeningutesse vaheldust,“ rääkis klubi treener, omaaegne kergejõustikutipp Rauno Kirschbaum, kelle hinnangul läks mõõduvõtt korda.

Millal pääsevad väljejalad, heitjad ja hüppajad staadionile? „Kes seda teab, praegu on veel vara öelda,“ arvas eestvedaja, lisades, et tänavu toimuvad Pärnus välitingimustes mitmed tipptasemel jõuproovid.

Autosportlasedki on läbi talve koormust saanud ja korduvalt masinad joonele pannud. Taali krossirajal toimus Erki-spordi veetav superkrossi karikas, mille teise etapi raames viidi läbi ka Pärnumaa esivõistlused. Superfinaalis võidutses Marek Künnapas, kellele järgnesid Karl Kaselo ja Sander Roosimaa. Mõõduvõtu tulemustega saab tutvuda siin.

 „Kohal oli enam kui 40 võistlejat, kellest paljud olid noored: silm lausa puhkas, nähes, kuidas nad arenevad,“ rõõmustas klubi asutaja ja maakonna autospordi edendamise üks põhitegijaist Eiki Eriste.

Asjatundja märkis, et eri vanuseklasside võitjad käisid korraldustiimi tasemel ürituse eest eraldi tänamas ja märkisid, et talvine sõit erineb nagu öö ja päev suvistest. „Rada oli korralikult jääs, lisaks leidus palju lund, mis tegi mõõduvõtust teistmoodi – palju kurnavama – katsumuse,“ seletas Eriste, kelle sõnul pole masina taltsutamine libedal naljaasi, sest adrenaliin on veelgi rohkem üleval ja selg pidevalt märg.

Pärnumaa ühe margiala – jääpurjetamise – tegijad pidid meistrivõistluste pidamiseks taas koduuksest kaugemale kiikama.

„Kuna kodus polnud jääolud piisavalt head, sõitsime taas Haapsallu, kus varemgi oleme võistlusi teinud,“ rääkis jahtklubi tegevjuht, klubis võistluste vastutav korraldaja Raiko Lehtsalu, märkides, et maakonna tähtsaim jõuproov viidi läbi koostöös jääpurjetamise liiduga. Resultaatidega saab tutvuda siin.

„Terve hooaeg läks meil täie ette, noored said kogu aeg koormust,“ kiitis pealik usinaid harjutajad, märkides, et Pärnu on jätkuvalt Eesti jääpurjetamise kants.

„Ehkki see on nišiala, tuleb uusi noori pidevalt peale. Oleme riigis number üks keskus, siis tuleb Saaremaa tiim, seevastu pealinnas on asi veidi soiku jäänud,“ ütles Lehtsalu. „Meil on liikuv spordiala: läheme sinna, kus on jääd,“ võttis eestvedaja kokku.

Eesti suusatamise ühes Mekas – Jõulumäelgi – kulmineerus kohalik hooaeg Pärnumaa tšempionaadiga klassikalise tehnika ühisstardiga. Kunstulmest ringil finišeeris 45 eri vanuses atleeti. Meeste kümnekilomeetri distantsil võidutses suusaklubi Jõulu liige Risto Vaher (29.42,3), järgnesid sama klubi mehed Juss Leiner (29.43,9) ja Mikk Jakobson (30.32,7). Naiste seas ei leidunud nelja kilomeetri distantsil vastast Kairit Pajule (14.22,6), kes edestas klubikaaslasi „Jõulust“: Annabel Helin oli 14.29ga teine, Getter Ennok 15.22,3ga kolmas.

Jõuproovi protokolliga saab tutvuda siin.

Spordiliidu roll on maakonna meistrivõistluste koordineerimine ja üldjuhtimine. Liit finantseerib eri alade esivõistlusi temaatiliste medalite ja diplomitega ning nõustab korraldavaid klubisid.


Vahur Mäe

Kommenteeri