fbpx
Kommentaarid puuduvad

Oktoobris kutsub liikumisaasta pöörama tähelepanu vaimse ja sotsiaalse tervise toetamisele läbi liikumise

Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon VATEK koostöös Sotsiaalministeeriumiga on sel aastal vaimse tervise kuu pealkirjaks pannud “OLEN SULLE OLEMAS” ning oktoobris tuuaksegi esile erinevaid võimalusi, millega igaüks saab aidata edendada heaolu loovaid ja toetavaid kogukondi. Kõik head algatused, sündmused ja tegevused on koondatud kokku veebilehele vaimsetervisekuu.ee.

Üks lihtsamaid viise vaimse tervise toetamiseks läbi liikumise on regulaarsed kõnniringid. Kõnnime Koos juhendatud jalutusgruppe on loodud mitmes kogukonnas üle Eesti. Need pakuvad liikumiseks seltskonda ja toetavad regulaarse liikumisharjumuse kujunemist. Jalutusgrupid toimetavad osalejate jaoks tasuta, jalutatakse kord nädalas koos spetsiaalse koolituse läbinud grupijuhiga kuni üks tund korraga. Jalutuskäigu tempo on rahulik, jalutama on oodatud igas eas inimesed. Sobiva jalutusgrupi leiab veebilehelt www.konnimekoos.eeKui ka teie kogukonnas tegutsevad jalutusgrupid, siis on paslik neid nüüd esile tuua.

Mitmed spordiklubid pööravad oktoobris tähelepanu liikumise ja vaimse tervise seostele. Treeningutest tõstetakse fookusesse rahulikud nii füüsiliselt kui ka vaimselt tervendavad Keha ja meel treeningud nagu näiteks jooga, pilates, bodybalance, seljatreening. Nendel treeningutel keskendutakse madalal pulsisagedusel tasakaalu, liikuvuse ja lihasvastupidavuse arendamisele toetudes hingamistehnikatele. Treeningud on sobilikud kõikidele – olenemata vanusest, soost, varasemast kogemusest. MyFitness kutsub osa saama Vaimse Tervise Teisipäevadest, mille raames toimuvad oktoobris igal teisipäeval algajatele mõeldud Keha ja meel eritreeningud Tallinna, Tartu, Viljandi ja Narva spordiklubides. Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist leiab kogu oktoobrikuu jooksul vaimse tervise vitamiine – väikeseid nippe ja nõuandeid, kuidas iga päev hoida ja turgutada oma vaimset tervist.

Täiskasvanud Õppija Nädal sisaldab sel aastal mitmeid õpitubasid, kus saab proovida erinevaid liikumistegevusi ning omandada liikumisoskusi. Ülevaate sündmustest leiab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni veebilehelt andras.ee.

Töös on ka järgmiste teemakuude sisustamine:

  • Novembris teeme koostööd reketialade alaliitudega, et kutsuda inimesi avatud treeningutele proovima lauatennist, sulgpalli, padelit ja squashi.
  • Detsembris soovime liikumisaasta kokku võtta perepäeva-formaadis üritustega maakondades, mis pakuksid liikumistegevusi väikelapsest väärikani ning taas innustaksid ning näitaksid võimalusi oma kogukonnas sisustada aktiivselt vaba aega. Kel juba plaan midagi sellist korraldada, palun andke teada ja ühendame jõud.

Kommenteeri