fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu rattapäev toob starti sadu osalejaid

Pühapäeval, 10. juunil toimub Pärnu kesklinnas suur rattapäev, kuhu oodatakse noori ja vanu ning tipptegijaid ja harrastajaid.

Klubi Püha Loomaaia eestvedamisel toimuval Pärnu rattapäeval on kavas kolm distantsi: 100km rattaralli, 53km rahvasõit ning rahulikku liikumist eelistajatele mõeldud 30km matkasõit. Kui suured on läinud rajale, toimuvad alates kell 12.15 kuni 12aastastele mõeldud lastesõidud. Need on tasuta ja registreerimine toimub kohapeal.

„Lastesõitudest osavõtjate arv sõltub suuresti ilmast. Kui on kena ilm, võib starti tulla koguni üle 300 lapse,“ hindas ürituse peakorraldaja Kaido Juurik.

Küsimusele, mida kujutab endast matkasõit, vastas Juurik, et tegemist on mõnusa kulgemisega, mis on jõukohane kõigile ning sõitjaid saadab ka juhendaja. Rattarallile tulevad ässad ning tugevad harrastajad, ent ka rahvasõidul saab tuurid üles võtta.

„Rattaralli on mõeldud neile, kes suudavad pikalt ja kestvalt vändata. Ootame sinna rahvast üle Eesti ja palju Pärnumaaltki. Kui puhuma peaksid soodsad tuuled ja sportlased on kiired, võib keskmist kiirust ennustada nii 41-43km/h peale. Seega vast kahe ja poole tunniga on tugevamad juba rattarallilt tagasi. Võib ka juhtuda, et pika sõidu esimesed jõuavad enne tagasi kui rahvasõidu keskmikud,“ teadis Juurik.

Rattapäeva võistluskeskus asub Endla teatri ees ning start antakse südapäeval suunaga Vana silla poole. Kui võistlejaid oodatakse finišipaika tagasi, tuleb sildki sulgeda: kesklinna tuiksoon on kinni ajavahemikus kell 13-17. Sillale pääsevad vaid liinibussid ning operatiivsõidukid.

Korraldajad premeerivad kiireimat perekonda ning aktiivseimat kollektiivigi. „Esimene kategooria kujutab endast kahe täiskasvanu ja kuni 18aastase noore osalemist ning kiireimat hindame eriauhinnaga. Lisaks soodustame ettevõtete kaasamist, mistõttu anname välja kolmele osavõtjarohkeimale töökollektiivile eriauhinna,“ rääkis Kaido Juurik.

„Oleme teadlik spordirahvas ning kõik on kursis, et kiivri kandmine on iseenesest mõistetav. Seega, starti pääseb vaid kiivrit kandes,“ pani korraldaja kõigile südamele.

Kõikide rahva- ja matkasõidu osalejate vahel loositakse välja hinnaline Scotti jalgratas. Parimaid premeeritakse eriauhindadega, seejuures on rahalised preemiad mõeldud rattaralli kiireimatele meestele ja naistele.

Detailset infot suurürituse kohta saab Klubi Püha Loomaaia veebist või portaalist www.sportos.eu.


Postituse foto: mullune rattapäeva start (Delfi sport)

Kommenteeri