fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu VK alistas koduseinte ja võimsa servi toel Tartu Bigbanki ja pronksi võitja selgub esmaspäeval Tartus (TASUTA FÄNNIBUSS!)

Eesti meistrivõistluste pronksiseeria Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel läheb viiemänguliseks, sest eile õhtul sai Pärnu kodusaalis 600 pealtvaataja ees 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 27:25) võidu ja seeria on 2:2 viigis.

Seeria avakohtumises jäi tulemusega 3:1 peale Bigbank, teise mängu suutis aga 3:2 võita Pärnu meeskond, kolmas mäng 3:0 Tartule. Otsustav viies kohtumine peetakse esmaspäeval, 15. aprillil kell 19.00 Tartus.

Pärnu algkoosseis: Vitalii Parkhomenko, Siim Rantanen, Andrus Raadik, Tony Tammiksaar, Toms Švans, Jörgen Vanamõisa, libero Allar Keskülla.

Bigbanki algkoosseis: Aleksander Eerma, Andris Širjakovs, Timo Lõhmus, Tamur Viidalepp, Mart Naaber, Daniel Matheney, libero Taavet Leppik.

Kodumeeskond alustas rohkearvulise publiku ees hästi, Jörgen Vanamõisa serviäss viis Pärnu juhtima 11:7. Andrus Raadiku rünnakust juhiti veel 19:16, ent siis pööras Tartu asjad ringi, minnes omakorda 23:20 ja võites lõpuks geimi 25:23.

Sarnaselt esimesele algas ka teine vaatus, mida Pärnu Raadiku punkti järel 11:6 juhtima asus. Geimi keskel käristati vahe juba 18:10-le ning seekord edu maha ei mängitud ja geim kuulus tulemusega 25:15 Pärnule.

Kolmas geim kulges tasavägiselt, 13:13 seisult viis ja Aleksander Eerma tehnilise praagi ja Tony Tammiksaare blokk kodumeeskonna 15:13 juhtima. Raadiku tagaliinirünnaku järel oldi ees 22:20 ning geim võideti 25:21.

Neljandas läks Bigbank Tamur Viidaleppa blokist auti rünnaku järel ette 7:5, õige pea olid pärnakad aga omakorda peal 12:9 ja edasi kulges geim pigem Pärnu taktikepi järgi. Raadik aitas oma meeskonna 19:16 seisuni, ent Tartu võitles end 21:21 viigini. 23:23 seisult teenis punkti Raadik, ent Tartu viigistas Daniel Matheney rünnakust 24:24. Ülipika pallivahetuse võitis Pärnu, teenides matšpalli seisul 25:24, Ent seda ei suudetud realiseerida. Tammiksaar tõi uue matšpalli Pärnule – 26:25 ja see ka realiseeriti – geim Pärnule 27:25 ja mäng 3:1.