fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu VK mängib sel nädalavahetusel Balti liiga finaalturniiril!

Nädalavahetusel selgusid meeste Balti liiga finaalturniiril osalejad, kui peeti kolm veerandfinaali kordusmängu.

Eesti klubide vastasseisus oli Pärnu Võrkpalliklubi avamängus kodusaalis saanud Selver/TalTechi vastu 3:1 võidu ja vajas laupäeval seega edasipääsuks kaht geimivõitu. Seda aga kodus mänginud Selver anda ei soovinud, võites kordusmängu 3:0 (25/20 25/19 25/16). Nii otsustati edasipääs kuldse geimiga, kus oli 15:13 parem Pärnu.

Pärnu meeskond alustas koosseisus: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Ivory Õuekallas, Tony Tammiksaar, Jörgen Vanamõisa, Kristo-Joosep Peterson, libero Allar Keskülla. Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Oliver Orav, Rauno Tamme, Denis Losnikov, Andri Aganits, Marx Aru, liberod, Johan Vahter ja Alari Saar.

Avageimis suutsid raskes olukorras olevad Selver/TalTechi mehed peamiselt Orava ja Tamme rünnakute toel kindlamini tegutseda, võites vaatuse 25:20. Teises vaatuses jätkus tasavägist võitlust, kuni kodumeeskond Orava kahe järjestikuse serviässa järel 12:8 edu haaras, veel punkt Oravalt ja Aru äss käristasid vahe juba 16:9-le. Seejärel tehti juba mitmeid vahetusi, ent Pärnu võitles end Kaur Erik Kaisi serviässast punkti kaugusele (20:19). Põhimehed toodi geimi lõpus tagasi mängu ja geim läks siiski Selver/TalTechile tulemusega 25:19. Kolmandas geimis läks Tallinna klubi sama hooga edasi, haarates Tamme hanitusest 9:5 edu ning liikus seejärel vääramatult geimivõidu suunas – lõpptulemuseks 25:16 ja mäng seega 3:0 Selverile. Nii pidi võitja selgitama kuldne geim.

15 punktini mängitavas kuldses geimis sai parema stardi Pärnu meeskond, kes läks Vanamõisa blokipunkti ja Orava rünnakuvea järel ette 5:2. Poolte vahetuseks oli 8:6 peal Pärnu, Kaisi rünnaku järel oli suvepealinna klubi juhtimas 11:8 ning geimi võitis Pärnu 15:13 ning pääses seega poolfinaali.

Statistikat: Hindrek Pulk tõi Pärnule 16 punkti (+12), Kaur Erik Kais lisas 13 silma (+8). Selver/TalTechi edukaimaks kerkis 19 punktiga (+13) Oliver Orav, 16 silma (+15) lisas Rauno Tamme.

Pärnu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 40%, blokist saadi 6 ja servilt 9 punkti (4 ässa lõi Kais), eksiti 14 pallingul. Selveri vastuvõtt oli 54% ja rünnak samuti 54%, blokist saadi 9 ja servilt 10 punkti (5 ässa lõi Orav), servil eksiti 13 korda.

Autor: volley.ee