fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa laste ja noorte spordiklubid saavad taodelda tasuta esmaabikohvrit!

Kiire ja adekvaatse esmaabi andmiseks on Pärnumaa noorte spordikoolidel ja -klubidel võimalik kuu jooksul taotleda tasuta professionaalne esmaabikohver. Projekt “Sajaga spordi eest” ootab avaldusi 10. maini.Benu apteegi eestvedamisel toimuv projekt kutsub üles Pärnumaa spordikoole ja -klubisid esitama taotlust treeninggruppide jaoks, kus treenivad 3–16aastased.

“Meil tegutseb Eestis ligikaudu 2000 spordiorganisatsiooni, kus treenivad lapsed ja noored. Tore on näha, et katvus on hea ja paljud tegutsevad väiksemates piirkondades, kus teinekord püsivad need elus tänu kohalike treenerite suurele initsiatiivile, et pakkuda lastele vähemalt mingitki võimalust sportida,” rääkis apteegi tegevjuht Kaidi Kelt. “Loodame, et siinkohal on meie algatus ja korralikult varustatud esmaabikohver noortele sportlastele suureks toeks.”

Sportlase elu näitab, et isegi targalt treenides ei ole keegi kaitstud vigastuste eest, sest tegijal ikka juhtub. Keldi sõnade kohaselt on pädevad apteekrid treeningrühmade esmaabikohvreid komplekteerides silmas pidanud just noorte vajadusi.

“Noorte sportlaste ülekoormuse ennetamiseks või operatiivselt traumadega toimetulekuks leiab kohvrist vahendid väiksemate vigastuste ja marrastuste raviks, suureks abiks on tänapäevased haavahooldusvahendid, sealhulgas eri plaastrid ja sidemed, külmakompressid ja desinfitseerimisvahendid,” sõnas Kelt. “Innustame spordikoole ja -klubisid veel enam pöörama tähelepanu ja panustama laste ja noorte pikaajalisse heasse tervisesse.”

Esmaabikohvrit võivad taotleda eri alade treeninggrupid, olgu tegemist kergejõustiku, jalg-, võrk-, korvpalli või muu alaga. Taotlus tuleb täita 10. maiks aadressil www.sajagaspordieest.ee. Soovijate seast valib ekspertžürii 20. maiks kõikjalt Eestist välja 100 treeninggruppi või -klubi, kes saavad isikliku esmaabikohvri.

-Pärnu Postimees

Kommenteeri