fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa MV kiikingus

23. märtsil oli taas kiikingurahval põhjust võtta ette tee suvepealinna spordihalli, kus oli võimalus kiikingus üksteisega mõõtu võtta. Kohale oli tulnud 20 võistlejat üle Eesti, seal hulgas Saaremaaltki. Eelregistreerumiste põhjal avanes neli võistlusklassi, milles pea igaühes oli tihe rebimine ning võistluskatsetest jäi parimateks tulemusteks isegi väheks.
Enim nooremaid kiikujaid oli naisjuunioride klassis, kus sel korral oli kirjas ka kaks esimest korda võistlema tulnud noort naist, kuid kahjuks oli pinge nii suur, et algkõrgusest nad jagu ei saanudki. Allejäänud võistlejad kasutasid ära kõik võistluskatsed ning kaks neist läksid kiigele veel võistlusväliseltki ning selgus, et võimu oli enamakski kui protokolli kiigutud tulemus. I kohta saavutas Tartu klubi Dorpat Kiikingut esindav saarlanna Katrin Linde tulemusega 5,60 m. Saavutus ületas isegi naiste esikohatulemustkusjuures algamas on alles tema teine kiikingusuvi. Põnevusega ootame, mida ta veel suudab. II kohale tuli SK Kiva-Kiikingu esindaja, Kose valla noor naine Liisi-Marleen Nikker, kelle parimaks ametlikuks tulemuseks jäi 5,10 m. III koha saavutas Pärnu kiikinguklubi Vabariigi Võllimees liige Ingle Kriisa Rakvere vallast, kelle tulemus oli 4,70 m. Ingle oli ka ainus, kes sai endale kaela uhke Pärnumaa meistrimedali.
Naiste võistlusklass oli sel korral üsnagi hõre – vaid kolm võistlejat, kellest üks vanuse poolest lausa seeniorklassi võistleja. Kuna naisseenioreid on hetkel kiikingus nii vähe, et võistlusklassi avada ei saa, peab ta mõnda aega veel naistega mõõtu võtma. Kullakarva medali sai endale kaela lasta riputada SK Dorpat Kiikingu naine, Uulu lähedalt pärit Adeele Arnek, kelle tulemus oli 5.35 m. Naine läks proovima ka 5,65 m, kuid sellest kahjuks sel korral jaks üle ei käinud. II koha saavutas kohaliku klubi SK Vabariigi Võllimees esindaja Mirjam Pedaja tulemusega 5,30 m. Kolmas oli Mirjami klubikaaslane, vanuse poolest seeniorklassi kuuluv Ele Eespere, kel saab sel suvel juba 25 aastat kiikinguga tegeletud. Ele tulemuseks jäi tagasihoidlikud 4,00 meetrit. Kõik naised samas järjekorras said auhinnatud ka kaunite Pärnumaa meistrimedalitega.
Meeste võistlusklassis selgus esikolmik alles võistluste viimastel minutitel. Mehed üritasid taktikat kasutades üksteist üle trumbata, kuid kõigil ei tulnud füüsis vaimsetele mõtetele järgi. Esikolmikusse kuuluvatel meestel oli kõigil üksteisega vahet vaid 5 cm. I koha saavutas SK Vabariigi Võllimees esindaja Anti Proškin tulemusega 6,58 m. Mees käis veel püüdmas isiklikku rekorditki, kuid sellest jõud üle ei käinud. II kohale jäi Anti klubikaaslane, Viljandi valla mees Kenert Tamm tulemusega 6,53 m, seejuures oli tal tunne, et oleks rohkemakski võimeline olnud. Kenert kasutas ära kõik sisetingimustes lubatud kolm katset, kuid kuna viimasest kiikumisest oli üle poole aasta möödas, ei julgenud mees liiga suuri ampse võtta, aga neist väiksematest piisas teisele kohale jõudmiseks. III kohale kiikus end SK Dorpat Kiikingu liige Meelis Linde Saaremaa vallast, kuid igapäevaselt Tartu vallas toimetav mees, kelle tulemuseks jäi sel korral 6,48 m. Meeste seas pidi mõõtu võtma vanuse poolest noormeeste klassi kuuluv Uku-Sten Karjamaa SK Kiva-Kiikingust, kelle tulemused ei küüngi veel täismeeste omani. Aga nagu vanusest nähtub, on tal veel aega jõudu koguda, et ühel hetkel neile tuul alla teha. Pärnumaa meistrimedali kõige kirkamat värvi medali sai endale kaela riputada Anti Proškin, hõbedast karva Kenert Tamm ning pronksise medali Ants Tamme SK-st Vabariigi Võllimees tulemusega 6,43 m.
Väärikas meesseenioride 40+ võistlusklassis suutis kuue meetri piiri alistada vaid üks mees ning seda lausa oma isikliku rekordiga. Sellise võimsa tulemusega saanutas esimese koha SK Vabariigi Võllimees esindaja Toivo Väli – tema tulemuseks oli 6,13 m. II koha saavutas 53- aastane Andres Kadapik SK-st Kiva-Kiiking, kelle tulemuseks oli 5,88 m. III kohale jõudis Andrese klubikaaslane Rein Leinštrep tulemusega 5,68 m. Pärnumaa arvestuses parim mees oli Toivo Väli ning tema klubikaaslane Raul Peetson saavutas teise koha tulemusega 5,18 m.
Võistlused olid täis ootusi ja ootamatusi, õnnestumisi ja põrumist, aga keegi ei lasknud pead norgu. Siit on, kuhu edasi minna ning suveks on nüüd parem vormi lihvida. Hea meel on tõdeda, et pooled võistlejatest olid seotud Pärnumaaga ning ning peaaegu kõik neist said kaela ka medalid. Võistlus andis aimu ka hetkevormist ning juba vähem, kui kahe kuu pärast saab juba väljas kiikinguvõistlustel üksteisega aisasid venitada.