fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa MV sise-kiikingus

19. novembril toimusid üle kahe aasta koroonapausil olnud Pärnumaa lahtised sisemeistrivõistlused kiikingus. Eelregistreerumiste põhjal avanes neli võistlusklassi ning öösel kogu maa koheva valge lumega katnud ilmataat lõi nii mõnegi osaleja taktika sassi, kuna ei jõutud õigeks ajaks kohale. Erinevalt välivõistlustest on sisetingimustes ajalise piirangu tõttu viie võistluskatse asemel kolm ning hilinemiste tõttu läks nendestki üks kaduma.
Naisjuuniorid kuni 20 võistlusklassis oli kohal kahjuks vaid kaks võistlejat ning neist parim oli SK Kiva-Kiiking liige Gerda Johanson tulemusega 5.60 m, teiseks jäi SK Vabariigi Võllimees esindaja Sireta Jürgens, kes siiski oli parim Pärnumaa neiu tulemusega 4.60 m.
Naised 21 ja vanemad võistlusklassis domineerisid SK Dorpat Kiiking liikmed, hõivates kõik poodiumikohad. Esimese koha saavutas Liina-Mari Roolaht, kelle parim tulemus oli 5.80 m, millega ta kordas naiste vanuseklassi siserekordit. Teiseks jäi Adeele Arnek tulemusega 5.50 m, olles sellega parim Pärnumaa naine. Kolmanda koha vääriliselt kiikus välitingimustes meistritiitlit omav Pamela Paul Tartust, kelle tulemuseks jäi tema kohta kasin 5.45 m. Pärnumaa paremuselt teine naine oli üldarvestuses neljandaks jäänud SK Vabariigi Võllimees liige Mirjam Pedaja tulemusega 5.20 m ning klubikaaslane Piia Liisa Künnapas tulemusega 4.95 m oli Pärnumaa kolmas, üldarvestuses viies.
Mehed kuni 39 võistlusklassi kolmik oli kirjum. Kuldse medali sai endale kaela riputada SK Vabariigi Võllimees liige Anti Proškin tulemusega 6.53 m. Selle tulemusega sai ta endale kaela riputada kõige säravama Pärnumaa meistrimedali. Teisele kohale jäi Saaremaa mees Meelis Linde SK Dorpat Kiikingust, kelle tulemuseks 6.33 m. Kolmandale kohale jõudis klubita võistleja Jaan Särg tulemusega 6.13 m. Pärnumaa paremusjärjestuse teine mees oli Ants Tamme (SK Vabariigi Võllimees) tulemusega 6.03 m, kolmas koht jäi välja andmata.
Meesseeniorid 40+ võistlusklassis domineeris Pärnu mees Aigar Hansen, kelle esimene katse 6.53 m oli juba vanuseklassi MS 40-49 siserekord. Teine katse viis siserekordi lausa lae alla, olles saali maksimumkõrgus 6.93 m. See andis kindla esikoha ja ka Pärnumaa kuldse meistrimedali. Teiseks tuli Läänemaa mees Lauri Tanner tulemusega 5.98 m. Ka kolmas meesseenior lõpetas sama tulemusega, kuid kiikingus loeb see, kes sama kõrguse esimesena alistab – taktika! Kolmas koht ja Pärnumaa teine oli Toivo Väli (SK Vabariigi Võllimees) tulemusega 5.98 m. Pärnumaa kolmas, aga üldarvestuses viies, oli võistluste vanim osaleja, 70-aastane Peeter Matt (SK Vabariigi Võllimees) tulemusega 4.70 m.
Võistlustel osales 20 võistlejat, mis arvestades varasemaid aastaid on pigem vähe, aga rõõm oli näha palju uusi nägusid ning loodetavasti järgmistel võistlustel on osalejaid juba rohkem ning ogal aastal ootamatult algav tali ei röövi osalejaid oma lumerõõmudega.

Kommenteeri