fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa rattaorienteerumine naaseb Rannastaadioni veerele

Eeloleval pühapäeval, 18. septembril väntavad rattasõbrad suvepealinnas, sest Rannastaadioni kõrvalt antakse lähe traditsioonilisele rattaorienteerumisele.

Pärnumaa spordiliidu poolt algatatud, orienteerumisklubiga West ühiselt veetav neljas orienteerumispäev ootab väntama perede kõiki liikmeid, olenemata rattamargist või füüsilisest vormist: igaüks leiab endale põneval rajal jõukohase väljakutse. Ühtlasi märgitakse korraldusega Euroopa spordinädala Pärnumaal toimuvat peamist liikumisalast väljakutset. Traditsiooniliselt tähtsal kohal on rattaga liiklemise kultuuri edendamine, et ka pere noorimad teaksid, kuidas ohutult sõita.

Liikumisküllane päev algab peale aastast eemalolekut – mullu lähetati kirev seltskond  teele Reiu-Raeküla männikust – staadioni ja Rannahotelli vahelisel alal kell 10.30, mil sõna saavad kuni kümneaastased lapsed. Lastesõitude tehnilise korraldamise eest aitab hoolt kanda Striidikool.

Südapäeval, kell 12 lähetatakse 40 kontrollpunktiga rajale vanemad tegijad, kes ise valivad, kui palju nad kahe ja poole tunni jooksul punkte läbivad. Kuni 12aastased tohivad suurele ringile startida lapsevanema või mõne teise hooldaja valve all. Tänavugi pakutakse võimalust rada läbida individuaalselt, või kahe-, kolme- või neljaliikmelistes gruppides.

Eakamatele liikujatele alates 60 aastast pakuvad korraldajad võimalust jalgsi liikuda. Need huvilised, kes mingil põhjusel pühapäeval liikuma tulla ei saa, on oodatud 18. septembrini rada läbima virtuaalselt endale sobival ajal ja kohas. Peale liikumist tuleb meilile info@psl.ee edastada küsimustik.

„Põneva raja tõttu on orienteerujad meid üles leidnud ja soovivad ka joosta. Sel põhjusel tulime neile vastu ja esimest korda saab rada läbida ka kõndides-joostes,“ rääkis peakorraldaja spordiliidust, sealne tegevjuht Kaisa Kirikal.

Tema sõnutsi on uuenenud ka lastesõit, sest nooredki saavad esimest korda kaarti jälgides kontrollpunkte otsida.  „Lisaks saavad lapsed tõukerattalgi liikuda: meil on abiks Striidikooli eestvedaja Erik Naissaar, kes hoolitseb rataste olemasolu eest, mistõttu enda sõiduvahendiga kohale tulla pole vaja,“ rääkis Kirikal.

Eelregistreerimine kestab reede südaööni, ent kes veel mõtleb ja tähtajaks ei jõua, saab veidi suurema tasu eest kirja panna kohapealgi. Osalustasu sisaldab rajakaarti ühes kirjutusvahendiga, rajateenindust, muu hulgas esma- ja tehnilist rattaabi ning finišialas toitlustamist. Soovijaid teenindab valvega pakihoid, lisaks saavad kõik lõpetajad unikaalse rattamotiiviga medali. Kõikide osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt partnerite auhindu.

Põhjusel, et tegemist on orienteerumisega, puuduvad rajal suunavad viidad ja kohtunikud. Osavõtt toimub omal riisikol vastavalt liikluseeskirjale. Kuni 16aastased on kohustatud kandma kiivrit, ent korraldustiim soovitab kõigil teistelgi kanda turvavahendit.

Üritust toetavad Note, Ühendus Sport Kõigile, Pärnu linn, OK West, Eesti kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp, Pärnumaa omavalitsuste liit, Euroopa spordinädal, Striidikool ja Visu Sport.

Juhendi ja muu infoga saab tutvuda siin, registreerida siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri