fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa rattaretk toimub 29. septembril

29. septembril toimub Pärnus ja linna lähiümbruses 11ndat korda Pärnumaa rattaretk, oodates rahulikku kulgemist ning kaunist sügist nautima erinevas eas ja sportlikus vormis rattasõpru. Registreerimine matkale on nüüdsest avatud.

Maakondlik rattaretk annab liikumisharjumuste edendamiseks oma panuse ning ootab Pärnumaa Spordiliidu eestvedamisel septembri lõpus kõiki sadulasse. Retke lähte- ja finišiala paikneb Pärnu Rannastaadionil ja selle lähiümbruses, pakkudes osalejatele kõiki võimalusi end mugavalt tunda. Distantsivalikus on kolm erinevat võimalust: 10, 38 ja 56 kilomeetrit. Rajakaardiga saab tutvuda siin ning programmiga siin.

Lisaks toimuvad erinevas eas noortele lastesõidud, kuhu saab registreerida kohapeal. Rattaretkel pööratakse tähelepanu liikluskultuurile ja –ohutusele ning rõhutatakse kiivri kandmise olulisust. Ürituse koostööpartneriks on Maanteeameti Lääne regioon, kelle eestvedamisel õpetatakse noortele, kuidas õigesti kiivrit kinnitada ja kanda. Koostöös Pärnumaa Arenduskeskuse ning Tervisearengu Instituudiga (TAI) toimub õpituba, kus räägitakse inimeste toitumisharjumustest ning vere koostisest. Lisaks finantseerib TAI tervisetestide tegemist: projekti raames saavad osalejad tasuta oma tervisenäitajaid kontrollida (veresuhkur, kolesterool, vererõhk, vajadusel EKG).

Loosi läheb väärtuslik jalgratas

Rattaretke osavõtumaks sisaldab rajateenindust, toitlustamist, tehnilist rattaabi, terviseteste jm teenuseid. Nagu ikka, loosib Hawaii Expressi Pärnu kauplus välja ligi 300 eurot maksva ratta. Kolme distantsi hulgast peaks igaüks leidma endale sobiva. Lisaks selgitatakse välja aktiivseim ettevõte ja haridusasutus

Rattaretkele on võimalik soodsamalt registreerida veebilehel www.psl.ee või Pärnu Keskuse infopunktis. Tänavune rattaretk on pühendatud samaaegselt kõigis EL-i liikmesriikides toimuvale Euroopa spordinädalale, mille eesmärgiks on senisest enam inimesi liikumisharrastuse juurde tuua. Spordinädal on kavas 23.-30. septembrini.

Kommenteeri