fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa siseMV kiikingus

26. septembril õnnestus lõpuks läbi viia kevadel viiruse tõttu mitmel korral edasi lükatud Pärnumaa lahtised sisemeistrivõistlused kiikingus 2020. Taaskord vaikselt pead tõstval viirusel oli mõju ka antud võistusele, kuna kohal oli vaid 24 võistlejat. Küll aga olid pooled neist seotud Pärnumaaga.

Noormehed kuni 16 võistlusklassis noppis esikoha SK Kiva-Kiikingut esindav Lääne-Virumaalt võistlema sõitnud Martin Aava tulemusega 5,30 m. Teisele kohale kiikus end samuti SK Kiva-Kiikingut esindav Harjumaa poiss Uku-Sten Karjamaa tulemusega 4,65 m, mis on ühtlasi poiste Harjumaa rekord. Kolmandale kohale tuli SK Vabariigi Võllimees liige Trevor Kulla, kelle tulemus 3,70 m.
Naisjuuniorid kuni 20 võistlusklassi olid koondatud nii tüdrukud, neiud kui naisjuuniorid ning selgus, et neiud on paremas hoos kui vanemad tütarlapsed.  Jätkuvalt häid tulemusi näitas 14-aastane Gerda Johanson (SK KK), kes jättis konkurendid selja taha tulemusega 5,30 m. Teise koha vääriline tulemus oli 5,20 m, mille kiikus Gerda klubikaaslane Meribel Kondimäe, olles samuti 14-aastane. Kolmanda koha saavutas kohalik neiu ja esimesi võistluseid naisjuuniorite vanuseklassis kiikuv Sireta Jürgens (SK VV), kelle tulemuseks jäi 4,80 m.
Naiste võistlusklassis käis taktikaline mäng esimese ja teise koha peale ning taktikaliselt jäi peale staažikam kiikuja, kohalik SK Vabariigi Võllimeest esindav Mirjam Pedaja, kelle esikoha tulemus oli 5,55 m. Teise koha tulemus oli vaid 5 cm madalam ja selle kiikus Tartu kiikinguklubi SK Dorpat kiiking esindaja Adeele Arnek. Tema lõpptulemuseks jäi 5,50 m. Kolmandaks kiikus end Häädemeeste naine ja Mirjami klubikaaslane Kairi Uibu, kelle tulemus oli 5,20 m.
Meeste võistlusklass oli sel korral tulemustega üsna tagasihoidlik – lae alla ei suutnud end keegi kiikuda. Maksimaalne tulemus, millega hakkama saadi, jäi kuue ja poole meetri peale. Esikoha tulemusega 6,53 m saavutas õlavigastusega võitlev SK Vabadussport esindaja Sergei Vertepov. Hõbemedalile kiikus end Tartu mees ja SK Vabariigi Võllimehe liige Anti Proškin tulemusega 6,48 m. Kolmaski mees kuulus SK Vabariigi Võllimees ridadesse. Selleks on Ants Tamme ja tema tulemus 6,43 m.
Võistluste kõige väärikam klass on loomulikult meesseeniorite klass, kus kõige vanem võistleja 68-aastane seenior. Veidi noorem mees, 41-aastane Lauri Tanner Läänemaalt oli aga nii heas hoos, et püstitas võistluste ajal koguni kaks vanuseklassi meesseeniorid 40-49 siserekordit, millest parimaks osutus 6,43 m. Kõrgest klassis tulemus! Pjedestaali teisele kohale suutis end võidelda SK Kiva-Kiikingu esindaja Caius Johanson, kelle tulemuseks 6,08 m. Kolmas mees jäi napilt alla kuue meetri piiri, kiikudes enda parimas 5,98 m. Selleks oli SK Vabariigi Võllimees liige Toivo Väli. Võistluste vanim mees Peeter Matt kiikus enda tulemuseks 5,15 m. Mehe enesetunne oli nii hea, et soovinuks lisakatseidki.
Pärnumaa lahtiste sisemeistrivõistlustega lõppesid üheksandad lahtised Pärnumaa talvised karikavõistlused kiikingus, mille käigus selgitati välja karikavõitjad nii individuaalselt kui klubidevaheliselt. Selle hooaja rändkarikas tuli SK Vabariigi Võllimees kätte Pärnusse.