fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa suvemängud koguvad hoogu

Tänavu 56. korda toimuvate Pärnumaa suvemängude põhiareeniks saab olema Kilingi-Nõmme, ent tegevusi jagub mujalegi.

Suvemängudel on kavas 12 eriilmelist spordiala, mis pakuvad tegevust nii noortele kui veteranidele. Juba on peetud noorte discgolfi võistlus ja eeloleval teisipäeval, 22. mail joostakse Pärnus Niidu pargis traditsioonilise aastajooksu raames jooksukrossi. 24. mail on maakonna orienteerumisneljapäevaku raames osavõistlus. Enne seda, kui tegevused kanduvad Saarde valla keskusesse Kilingi-Nõmme, võistlevad noored kergejõustiklased 23. mail Pärnu Rannastaadionil. Samal päeval on Kilingi-Nõmme terviserajal kavas jalgrattakross.

Enamik suvemängude aladest korraldatakse Saarde spordiklubi eestvedamisel just Saardes: 26. mail on kavas mahukas kergejõustikuprogramm, omavalitsusjuhtide võistlus, petank ning jõu- ja ilunumbritele keskenduv Pärnumaa vägilase võistlus. Aga tegevusi jagub veelgi: 25. mail mängivad poisid Saardes jalgpalli ning sulgpallurid kogunevad turniirile Kilingi-Nõmme spordihoones 27. mail.

Mängude spordiprogrammi võtab kokku 2.-3. juunini Pärnu keskrannas toimuv rannavõrkpalliturniir.

Pärnumaa meistrid selguvad nii kergejõustikus kui rannavõrkpallis. Mängudest saavad osa võtta Pärnumaa kohalikud omavalitsused ning Pärnu linna osavalladki.  Üldise paremuse selgitamiseks liidetakse 12 spordiala kohapunktid. Üldarvestuses 1-3. kohale tulnud võistkondi autasustatakse karikatega ning eriauhinnad on mõeldud omavalitsusjuhtidele ja eestvedajatele. Samas premeeritakse medali ja diplomiga iga spordiala kolme individuaalset parimatki.

Mängude üldkorraldust koordineerib Pärnumaa spordiliit koos arvukate partneritega. Suvemänge rahastavad osalevad omavalitsused ning Pärnumaa spordiliit.

Ajagraafiku, juhendi ja teiste dokumentidega saab tutvuda siin.


Postituse foto: suvemängude kergejõustiklased kogunevad peagi Saarde vastrenoveeritud staadionile (www.sksaarde.ee)

Kommenteeri