fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa Võidupüha maraton toimub 22. juunil päriselt

Hiljuti valitsuse poolt leevendatud koroonapiirangud, üha tõusev vaktsineerimise tempo ja vaktsiinide kättesaadavus kõikidele soovijatele võimaldavad spordiüritustel aegamisi hakata edaspidi taas uksi avama. Sel põhjusel saab läbi ligemale poolteist aastat kestnud kontaktsete spordiürituste korralduspaus Pärnu Kahe Silla klubigi jaoks, sest peagi joostakse vabariigi sünnilinnas ja selle lähistel traditsioonilisel maratonil.

Juhul, kui piirangud jäävad vähemasti samaks ega karmistu uuesti, kinnitab korraldusmeeskond, et Torist startiv kümne aasta juubelit pidav maraton ja Paikuselt algav poolmaraton võõrustavad kummaski asukohas kuni 250 spordisõpra, keda ollakse valmis rajale lähetama vajadusel 25liikmelistes rühmadeski. Ühtlasi on tegemist selle aasta esimese suurema jooksuüritusega Eestis, mis peaks pikamaajooksusõpru eriliselt rõõmustama. Samaaegselt viiakse koostöös maakonna spordiliiduga läbi Pärnumaa meistrivõistlused maratonis ja poolmaratonis. 10kilomeetrise Pärnu suvejooksu toimumine otsustatakse paar nädala ette: kui piiranguid leevendatakse täiendavalt ja piisavalt, saab seegi teoks: praegu ei saa kinnitada, et suvejooks kontaktsena ei toimu.

„Vaktsineerimise kättesaadavaks tegemine kõigile on keerulises koroonavõrrandis sedavõrd oluline näitaja, et võimaldab aegamisi tavaellu naasmisele mõelda. Ehkki piirangud on praegu  veel ranged, annaksid need juuniski samal tasemel püsides meile võimaluse kõrgeklassiline jooksuüritus läbi viia ja täita jooksusõprade suur unistus – taas ühiselt liikumist nautida, “ rääkis korraldusmeeskonna juht Vahur Mäe, kelle sõnutsi on lootust, et olukord muutub jaanipäeva eel ehk veelgi vabamaks ja kui inimesed vastutustundlikult käituvad – peavad igapäevaste toimetuste juures kinni ennetusmeetmetest ega võta liigseid riske – avaneb võimalus ehk enamgi osalejaid teenindada.

Küll tehti otsus, et Pärnus Iseseisvuse väljakul lastejookse sel aastal veel ei korraldata ning need asendatakse virtuaaljooksuga. Niisamuti ei pakuta finišialas rahvakogunemise vältimiseks sooja toitu, selle asemel saab iga lõpetaja lõpujoone lähistelt enesele kaasa võtta toidupaki. Sel korral ei ole niisamuti võimalik pakkuda ühistransporditeenustki, mis viis tavaolukorras osalejad stardipaikadesse. Need ja veel mitmed teised tegevused annavad oma panuse jooksupäeva turvaliseks muutmisse, kuid jätavad alles eheda maratonitunde, mida suvepealinna atmosfääris alati kogeda on saanud.

„Töötame selle nimel, et maraton toimub maksimaalselt turvalistes tingimustes. Anname endale aru, et praegu on näitajad muret tekitavad, ja kui need ei parane, võidakse iga hetk taas piiranguid karmistada,“ hindas Mäe ja lisas, et sel juhul peab korraldustiimgi sammukese tagasi astuma. Peakorraldaja sõnutsi on kontakt terviseameti Lääne regiooni esindajatega loodud ning nad ootavad selget tegevuskava, milliseid turvameetmeid korraldusmeeskond rakendada kavatseb. Osalejate ja korraldusmeeskonna teenindamiseks on spordiklubis koostamisel koroonaviiruse tõrjumise tegevuskava, mida peagi asjaosalistele tutvustada kavatsetakse.

Iga medalikoguja väärib taastulemise märgiks tõelist maiuspala – miniatuurset ratsamonumenti

Kõik 21 ja 42 km läbijad saavad stardipaketis juubelilogoga Crafti spordisärgi ning unikaalse medali, mis sümboliseerib maratoni stardipaigas asuva ratsamonumendi „Püha Jüri võitlus lohega“ legendaarset motiivi.
„See Triin Lepa poolt disainitud medal on tõeline maiuspala ja peaks kõiki medalikogujad kõrvu kikitama panema: iga kollektsionääri niinimetatud must-have, mida on väga piiratud koguses,“ rääkis Mäe.

Virtuaaljooksud koguvad populaarsust

Kuna koroonaajal populaarsust kogunud virtuaaljooksud on osutunud sedavõrd menukaks, on needki kavas: 14.-28. juunini saab valida maratoni, poolmaratoni ja Pärnu suvejooksu vahel. Esimest korda saab maraton jõukohaseks kõigile, sest seda saab erineva pikkusega distantsidest kombineerida. Kõiki lõpetajaid ootab eelpool tutvustatud medal ning soovi korral Crafti T-särk.

„Tegime esimese virtuaaljooksu – maraton Eesti Vabariik 100 – mitu aastat enne koroonapandeemiat ja olime kontaktsete jooksuürituste korraldajate seas selles mõttes pioneeriks. Juba siis nägime, et osa rahvast soovib privaatsemal moel liikuda: nautida vabadust aja ja asukoha mõttes,“ rääkis peakorraldaja, kelle sõnul jäävad virtuaaljooksud programmi, sest võluvad paljusid.

Maratoni korraldab Pärnu Kahe Silla klubi koostöös Pärnumaa spordiliidu ja toetajatega.


Anni Lüll
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

Turundusjuht

+372 5615 9598

anni@2silda.ee

www.2silda.ee

Kommenteeri