fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaad hakkab läbima Baltimaade pikim matkarada

Septembri alguses jõuab Pärnumaale rahvusvaheline projektimeeskond, kes on võtnud eesmärgiks Läänemere äärsete matkateede märgistamise, et edaspidi oleks looduse- ja matkahuvilistel teavet põnevatest ja unikaalsetest marsruutidest.

Koostööprojekti “Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia” üks eestvedajatest, lätlane Juris Smalinskis, jõuab Pärnumaale 2. septembril ning viib siinkandis kohalike abiga märgistustöid läbi 10. septembrini, mil jõuab sihtkohta Pivarootsisse Läänemaal.

„Matka- ja loodusprojekti eesmärgiks on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune hõlmates Eestist Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad. Tegemist on osaga Euroopa kaugmatkarajast E9“, vahendas projekti koostööpartner Kaire Ilus sihtasutusest Pärnumaa Turism.

Unikaalne rada tutvustab selle ääres ja läheduses asuvaid turismiobjekte ja vaatamisväärsusi, tuues välja ka nendega seotud lugusid. Läbi matkakogemuse tekitatakse huvi külastada piirkonda ning pakkuda ka matkaraja läheduses asuvate ettevõtete tooteid ja teenuseid.  Pikemalt saab projektiga tutvuda Lääne-Eesti turismi veebisaidilt.

Pärnumaa Spordiliit kutsub huvilisi üles projektiga liituma, sest kaardistusretk on kohalikele matkahuvilistelegi avatud.

Kui Juris Smalinskis on oma töö Pärnumaal teinud, kulgeb tema tööpõld edasi Läänemaale ja sealt Harjumaale. Korraldaja on avaldanud ka matkade ajakava.

 

 

Kommenteeri