fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaagi panustas spordinädala edusse

Möödunud nädalal tähistati üle Euroopa ja ka terves Eestis spordinädalat. Eestis korraldati kaheksa päeva jooksul rekordilised 853 liikumist ja tervislikke eluviise propageerivat sündmust, millest mitmed toimusid ka Pärnumaal

 EOK liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul andsid suurima panuse Spordinädala sõnumi levitamisel üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil sai teoks koguni 571 sündmust. „Spordiklubid pakkusid inimestele täiendavaid liikumisvõimalusi 148 ning tööandjad 134 korral. Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis ligi 162 000 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis“, lausus Lusmägi.

Spordinädala üheks tähthetkeks oli üle-Euroopalise spordinädala ametlik avasündmus, mis toimus sellel aastal Eestis. Terve Euroopa nimel anti liikuma kutsuvale nädalale avapauk maailma suurima laste jalgrattavõistluse Tartu Rattamaratoni lastesõitude raames, kus liikumisrõõmust olid tulnud osa saama ligi 3000 last. Kõikides Euroopa riikides kokku toimus nädala jooksul enam kui 35 tuhat sündmust ja neist sai osa 10,5 miljonit inimest.

Lusmägi sõnul on korraldatud sündmuste ja osalemiskordade arvud muljetavaldavad. „Nende näitajate valguses plaanib EOK pöörduda vabariigi valitsuse poole, et edastada ettepanek nimetada igal aastal septembri viimase nädala reede riiklikult tunnustatud liikumispäevaks,” sõnas Lusmägi.

Tema sõnul on liikumisharrastuse edendamine kujunenud Eesti Olümpiakomitee üheks prioriteediks. “Meie tegevus on suunatud eelkõige kehaliselt väheaktiivsetele lastele, noortele, täiskasvanutele ja seenioritele,” ütles Lusmägi

Kampaania patroonideks Eestis olid olümpiavõitja Gerd Kanter, EOK asepresident ja olümpiamedalist Jüri Tamm ning Euroopa meister ja Mr Amateur Olympia kulturismis Ott Kiivikas, kes külastasid nädala jooksul arvukalt erinevaid koole, klubisid, töökohti ja spordisündmusi ning innustasid osalejaid liikuma.

Spordinädal 2017 koduleht internetis on www.spordinadal.ee. Põnevat ja kasulikku infot liikumisharrastuse kohta leiab “Eestimaa liigub” kodulehelt www.liigume.ee või Facebooki lehelt www.facebook.com/eestimaaliigub. Pärnumaal toimusid spordinädala raames rattaretk, koolide, lasteaedade ja omavalitsuste mitmed spordisündmused.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldavad Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.


Postituse foto: spordinädala patroonid Ott Kiivikas ja Gerd Kanter (foto: www.spordinadal.ee)

Kommenteeri