fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaal käivitus rattasõidukampaania “Hüppa sadulasse!”

Käivitasime koostöös Maanteeameti ja Pärnu Rattarikkaks’ga Pärnumaal rattasõidukampaania “Hüppa sadulasse!”

Kampaania eesmärk on motiveerida inimesi rohkem jalgrattaga sõitma ja kasutama jalgratast transpordivahendina. Soome UKK Instituudi 2016 aasta uuring käsitleb lühikese rattasõidu mõju inimese tervisele ning selle tulemus kinnitab veelkord, et ka pool tundi pedaalimist võib enesetunnet otsustavalt parandada. “Rattasõit treenib lihaseid kogu keha ulatuses, parandades üldist vastupidavust ja hapnikutarbimist, tugevdades südamelihaseid ja elavdades rasvapõletust. Rattasõit ei koorma liigeseid ning sobib just seetõttu hästi ülekaaluga kimpus olevale või põlveprobleemidega inimesele. Ainuüksi pool tundi pedaalimist aitab alandada vere triglütseriidide taset ning kehakaalu kontrolli all hoida” – ACCELERISTA.

Nüüd on aeg sadulad tolmust puhtaks pühkida, sest Pärnumaal stardib Pärnumaa Rattasõidukampaania “Hüppa Sadulasse!”, kus iga kuu, ajavahemikus 1.07-29.09, loositakse välja erinevate toetajate poolt pandud auhindu neile, kes läbivad kuu jooksul vähemalt 101 km rattal.

Osalemiseks tuleb teha sul ühe neist:
1. Spordikella või mobiilirakenduse logi-väljavõtted saata kas meili teel info@psl.ee või Pärnumaa Spordiliit facebooki lehel sõnumina;
2. Instagramis lisades läbitud teekonna pildi alla #pslrattakampaania;
3. Liitudes ENDOMONDO äppis Pärnumaa Rattasõidukampaania Challengiga.

LISAKS toimuvad “Pärnumaal teadlikult sadulal!” rattasõidutunnid, kus Maanteeameti esindaja, Marika Luik, viib läbi linnas ohutult rattaga liiklemise tunde kestvusega 45-60 minutit.

Sõidutunnid toimuvad (kahel kuupäeval kohal ka VISU rattahooldus):

  • 10., 24., ja 31. juulil;
  • 21. augustil;
  • 4. ja 25. septembril

Algus kell 18:30 Pärnus Lai tn. pargis kesklinna silla juures. Ootame igas vanuses osalejaid!

Kampaania pidulikuks lõpuks on Pärnumaa Rattaorienteerumine!! NAEL KUMMI!

Kommenteeri