fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaal tõmbab spordinädala käima teatejooks

Täna algab kõiki liikuma kutsuv Euroopa spordinädal, millele üheks avapaugu andjaks on heategevuslik teatejooks, kust osavõtjad koguvad annetusi liikumisvõime kaotanud eakaaslaste tervise turgutamiseks.

Kuu lõpuni vältav spordinädal on teemakampaania, mis kutsub ühes paljude lemmikuga – multikategelase Vanamehega – üles end liikumisrajal või spordihoones tervistavate tegevustega premeerima.

Teemanädala tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti nädala jooksul Eestis üle 204000 osaluskorra, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise edendava kampaania riigis.  Tänavuse kampaaniaga on liitunud enam kui 700 korraldajat, kelle taktikepi all toimub ligemale 1100 eriilmelist liikumisüritust.

Avaüritusena toimub 23. septembril heategevuslik teatejooks, mis on kavas 29 paigas üle Eesti. Laupäeval, 24. septembril kell 17 saab kogu perega tulla Tallinna Vabaduse väljakule, et orienteeruda Be Active Nighti raames 2- või 5-kilomeetrisel rajal vanalinnas. Üritus on tasuta ning selle kohta saab rohkem infot lugeda siin.

Pärnumaal toimuv teatejooks tõotab tulla Eesti suurim

Pärnumaagi spordinädalat iseloomustavad kirevad üritused nii linnas kui valdades. Korraldajate kaardirakendusest nähtub, et päev enne avapauku on registreeritud 88 üritust, milles 19 viiakse läbi maapiirkonnas.

Vägeva avapaugu annab temaatilisele nädalale Rannapargis silgatav noorte heategevuslik teatejooks, mille korraldaja Margit Suhhostavets lubab Eestis üht suurimat omataolist.

„Arutasime teatejooksu koordinaatori Erik Pallasega, et Pärnu jooks tuleb Eestis suurim: tõenäoliselt võõrustame enam kui 1300 koolinoort,“ rõõmustas eestvedaja, kelle sõnutsi tulevad starti õppeasutused nii maalt kui linnast.

„Vähe on neid koole, kes ei osale. Hea meel on näha, et Pärnu Päikese kooli õpilasedki on koos saatjatega taas väljas,“ ütles Suhhostavets.

Teatejooks on heategevusüritus, mille eesmärk on toetada õnnetuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud laste ravi. Lapsed ja noored annavad liikumisvõime kaotanud eakaaslaste raviks oma panuse jooksul osaledes. Täiskasvanud saavad laste raviks ning teatejooksul osalevate noorte panuse tunnustamiseks teha annetuse.

Korraldajad kutsuvad annetama Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuses ravil olevate liikumisvõime kaotanud laste heaks:

  • Helistades heategevusnumbril 900 7777 (kõne hind on 7 eurot)
  • Tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks

Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus kuni oktoobri lõpuni osaleda spordinädala väljakutses, kus eesmärgi täitnute vahel loositakse välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida siin.

Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm ja Kultuuriministeerium. Pärnumaal koordineerib tegevusi Pärnumaa spordiliit.

Rohkem infot saab lugeda aadressil www.spordinadal.ee


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri