fbpx
Kommentaarid puuduvad

“Põrgu Karikal” selgusid Pärnumaa parimad ratsutajad

Laupäeval, 18. augustil toimus Pärnumaal järjekordne ratsutamise „Põrgu Karikas“. Võistluste raames selgitati Pärnumaa takistussõidu meistrid ning viidi läbi Eggersmanni juunioride suvekarika neljas etapp. Tänavune „Põrgu Karika“ võit kuulus Anette Leppikule hobusel Samurai’s Miracle.

Pärnumaa Ratsaspordiklubi pressiteade edastab, et võistluspäeva alustas 90/100cm handycap parkuur, kus osales 38 paari, kelle hulgast selgusid Pärnumaagi harrastajate ja lasteklassi takistussõidu meistrid. Kahefaasilise parkuuri lõpetas puhta sooritusega 18 paari. Avatud klassi esimese ja kolmanda koha sai Kati Raidma (Vändra RSK) hobustega Wanessa ja Grosser. Avatud klassi teise koha ja Pärnumaa MV lasteklassi kulla võitis Birgit Adler (Pärnumaa RSK) poniga Retro, MV arvestuses teised olid Lenna Buht (Vändra RSK) ja Elkur ning pronksmedali teenisid välja Marlen Ojaste (Pärnumaa RSK) ja Gracia. Pärnumaa MV harrastajate klassi kulla võitsid Annika Ojaste (Pärnumaa RSK) ja Gracia, hõbemedali teenisid Helge Likker (Vändra RSK) ja Charmilly, pronksmedali said Grete-Brit Kuusik (Pärnumaa RSK) ja Bridney.

110/120 cm handycap parkuuris osales kakskümmend kuus paari, kellest puhta sooritusega lõpetas vaid seitse. Teistele tegid silmad ette Annika Veerpalu (Nõo RSK) ja Quentina, kes olid teise koha saanud paarist enam kui kaks sekundit kiiremad. Teisele kohale platseerusid Marie-Annabel Reiner (Viljandimaa RSK) ja Ernest W, kolmandad olid Rainer Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Momentum. Pärnumaa MV U25 klassi meistriks krooniti lasteklassi hõbemedali omanik Lenna Buht (Vändra RSK) hobusega Patriits. Hõbemedalile sõitsid end Killu Saagpakk (Pärnumaa RSK) ja Doomohr ning pronksmedal riputati kaela Kati Raidmale (Vändra RSK), kelle ratsuks oli poni Wanessa.

Põhisõit viis hüpped kõrgusele 130 sentimeetrit

Põrgu Karika põhisõiduks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm. Proovile pani end kaheksa paari, kelle hulgast selgitati ka Pärnumaa tiitlivõistluste seenioride klassi parimad. Ümberhüpetele pääsenud kolmest paarist võitis ainsana sõidu vigadeta läbinud Anette Leppik (Pärna RSK) ratsul Samurai’s Miracle. Hõbemedali ja meistrivõistluste arvestuse kulla võitsid Annika Veerpalu (Nõo RSK) ja Quentina, kes lõpetasid ümberhüpped küll kiireima ajaga, kuigi ühe maha aetud takistuse eest teeniti miinuspunktegi. Võistluse kolmandaks ja maakonna esivõistluste arvestuses teiseks platseerus Siim Sinijärv ratsul Event Horizon  HL. Pronksmedali võitsid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof.

Päeva eelviimane parkuur viidi läbi kõrgusel 70 cm, kusjuures võisteldi puhtusele. Osalenud kuueteistkümnest paarist läbis raja vigadeta koguni 14.

Võistluspäeva viimane parkuur toimus kõrgusel 80 cm, mille raames selgusid ka Pärnumaa meistrivõistluste poniklassi parimad. Sõidus osales 23 paari, neist viis oli püüdmas ka poniklassi meistritiitlit. Parima soorituse sõidu arvestuses tegid Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja poni Donna, kes ühtlasi võitsid ka poniklassi kuldmedali. Hõbemedalile platseerusid Laura Orlova (Vändra RSK) ja Maurus. Pronksmedali teenisid Nete Liis Kapral (Vändra RSK) ja Mc Good Boy.

Tulemused on leitavad siit.


Foto: “Põrgu Karika” võitis Anette Leppik ratsul Samurai’s Miracle

Kommenteeri