fbpx
Kommentaarid puuduvad

Rannamängudel võidutses Häädemeeste

Möödunud nädalavahetusel, 1. ja 2. juulil, toimusid Jõulumäel Pärnumaa valdade 24. rannamängud, kus osalesid kõik kuus maakonna mereäärset omavalitsust. Võistlustel osutus edukaimaks Häädemeeste vald.
Mängudest võtsid osa Häädemeeste, Tahkuranna, Audru, Kihnu, Varbla ja Tõstamaa vald. Mõõtu võeti üheksal alal: pendelteatejooks, võrkpall (mehed ja naised võistlesid eri arvestuses), köievedu, discgolf, parvetamine, juhtkonnavõistlus, kergejõustik, mälumäng ja taidlus.
Üldarvestuses tegi kõige võimsama tulemuse Häädemeeste vald, mis võitis pendelteatejooksu, meeste võrkpalliturniiri, discgolf`ivõistluse, parvetamisvõistluse ja kergejõustikuosa. Teise koha teenis Tahkuranna ja kolmanda Tõstamaa vald. Huvitava võistluse olid valdade juhtkonnale välja mõelnud Jõulumäe juhid, kes panid nad fat bike`iga võistlema 300 meetri osavussõidus ja ragulkaga laskmises, tekitades elevust nii võistlejatele kui pealtvaatajatele. Võitjana väljus Tõstamaa võistkond, kus andsid oma panuse volikogu esimees Janek Jaansoo ja vallavalitsuse liige Alo Tomson. Mälumängus tegi puhta töö Kihnu, mille tiimis olla väikesaare juurtega mees Urmas Kase õigeid vastuseid nagu varrukast tulistanud. Teda toetasid võistkonnakaaslased Veera Leas, Allan Laarents ja Reet Könninge.

Kergejõustikus noppis kaks esikohta Kairi Uibu: 100 meetris ajaga 13,7 ja kaugushüppes tulemusega 4.94. Kaspar Arusalu võitis meeste 100 meetri jooksu 11,59ga ja kaugushüppe 6.22ga. Tuline heitlus käis meeste 1000 meetri jooksus, kus võitjana väljus Teet Kokk ajaga 2.50,6, jättes selja taha sõudja Geir Suursilla. Naisseeniorites viis koju kaks esikohta kohalik proua Anneli Lihtne: 60 meetri jooksus ajaga 9,19 ja kaugushüppes tulemusega 3,94. Meeste samas vanuseklassis ei andnud konkurentidele võimalustki Kihnu mees Lembit Martson, kes võitis 60 meetri jooksu 8,84 ja kaugushüppe 3.56ga. Krossijooksu võitis suusatreenerina tuntud Anu Taveter ajaga 1.45,1. Äge rebimine käis pendelteatejooksus, kus võitja Häädemeeste ei eksinud ja sai kindla võidu koosseisus Kairi ja Kristi Uibu, Eneli Maal, Maret Vilbaste, Siiri Merisaar, Marcus Lukas Lehemets, Raul Pinta, Heiki Hunt, Karel Oja ja Ardo Atka.

Mitusada osalejat koondanud Rannamänge korraldava Pärnumaa Spordiliidu eesmärgiks on paikkonna eripärasid arvestava ja traditsioonilise spordisündmuse korraldamine. Tugevdamaks tegevuspaiga identiteeti, on sündmus mõeldud Pärnu Lahe Partnerluskogu piirkonnas elavatele inimestele nende aktiivse elustiili toetamiseks ning valikuvõimaluse pakkumiseks. Projekti oodatavateks mõjudeks on kohaliku kogukonna aktiveerimine, mitmekesisemate valikuvõimaluste ning tegevuste pakkumine ja piirkonna eripärade ning traditsioonide säilitamine.

Tänavused mängud korraldati ühisprojekti tegevuskava raames kohaliku spordiklubiga „Tahk“ koostöös.

Projekti baasrahastatai Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) vahenditest läbi Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 meetme. Ligikaudu 23% projekti maksumusest kaasfinantseeriti Pärnumaa Spordiliidu ja kohalike omavalitsuste poolt.


Postituse fotod (autor Anu Nõmm):

  1. Kaanefoto: spordimängude avamine
  2. Sisufoto: stiilinäide parvetamisest  Jõulumäe tiigil

Kommenteeri