fbpx
Kommentaarid puuduvad

Selgusid maakonna spordiaasta parimad

Pärnumaa spordiliidu juhatus valis välja 2018. aasta parimad sportlased, võistkonnad ja treenerid. Lisaks selgitati aasta üllataja ja edendajagi.

Aasta meessportlase tiitli pälvis oma elu esimese suure medali, Euroopa meistrivõistluste hõbeda kaela saanud maadlusklubi Suure Karu Pojad esindaja Helary Mägisalu. Kuni 55kiloste meeste kreeka-rooma maadluses tõi Mägisalule edu koostöö treener Ivar Kotkasega, kelle tööd hinnati maakonna tänavuse parima treeneri vääriliseks. Nii nagu mullu, tunnistati parimaks naissportlaseks discgolfiklubi Hole-in-One esindaja Kristin Tattar, kes hoiab maailma edetabelis neljandat positsiooni, võitis Euroopa meistrivõistlustelt pronksi ning oli maailmameistrivõistlustel kaheksas.

Aasta juuniorsportlase aunimetusega tunnustati alla 23aastaste maailmameistrivõistlustel 11. koha saavutanud purjetajat Taavi-Valter Taveteri. Noormees treenib Pärnu Jahtklubis Elise Umbi käe all. Parim neiu on Eestile ajaloo esimese noorteolümpia medali, pronksi, toonud Pärnu sõudeklubi liige Greta Jaanson. Neiu omaealiste tippseltskonda aidanud Ingrid Võsu nimetati Pärnumaa aasta noortetreeneriks. Parimaks noormeheks valiti Pärnu Jahtklubis Tõnis Vare näpunäidete järgi harjutav jääpurjetaja Rasmus Maalinn, kelle auhinnakappi jäävad tänavusest hooajast kaunistama nii Euroopa kui maailmameistrivõistluste DN-klassi kuldmedalid.

Aasta spordiveteranidena tunnustati jahivibu MM-il hõbemedali võitnud Lääne vibulaskjate esindajat Aire Laurenit ning taliujumise MM-il kolm kulda pälvinud Pärnu ujumisklubi Uca atleeti Artur Tikkerbäri. Sarnaselt tunamullusele tunnistati parimaks tehnikasportlaseks Pärnu Motoclubis treeniv Kevin Saar, kes oma isa Andrus Saare juhendamisel teenis motokrossi Euroopa esivõistlustel quadide vabaklassis Quad Open kuldmedali. Tänavuse spordiaasta parim invasportlane on mullugi sama au pälvinud Pärnu sõudeklubi sportlane Agor Tettermann, kes saavutas võitmatute mängudel (Invictus Games) nelja minuti sisesõudmisvõistlusel kuuenda koha.

Aasta võistkonna tiitli saajad on noorsportlased Annabel Aron ja Grete Alttoa. Valimisel osutus määravaks noorte sõudjate edu paarisaeru kahepaadil nii Euroopa meistrivõistlustel kui U23 vanusegrupi MM-il. Pärnu sõudeklubi kasvandik Aron (treener Ingrid Võsu) ja Kalevi liige Alttoa (treener Matti Killing) platseerusid vastavalt viiendaks ja 11ndaks. Aasta pallimänguvõistkonnaks nimetati taas Pärnu võrkpalliklubi meeskond, kes treener Avo Keele juhendamisel platseerus Eesti meistrivõistlustel kolmandaks ning tuli Balti liigas hõbedale.

Spordiaasta üllataja tunnustuse pälvis Pärnu käsipallikogukond. HC Tallinna kohaliku haru, HC Pärnu/Paikuse tegevus ja klubijuhtide panus on toonud Pärnumaa Eesti käsipallikaardile: 2007. aastal või hiljem sündinud poisid võitsid Eesti meistrivõistlustel kuldmedali. Tunnustamisel saavad tähelepanu eraisikud või organisatsioonidki, kelle tegevus on märkimisväärselt mõjutanud maakonna liikumisharrastuse arengut. Lisaks atleetide saavutustele maadlusmatil, jõel-järvel või staadionitartaanil märgati Pärnu haigla õe Eha Vellendi pühendumust. Niinimetatud liikuv südametuba, mis pakub rahvaspordiüritustel tasuta esmaste tervisetestide tegemise võimalust, on saanud Vellendi ja tema meeskonna tõhusal panusel Pärnumaa üheks terviseedenduse kaubamärgiks.

Parimatele antakse autasud üle 21. detsembril hotellis Strand toimuval pidulikul spordiaasta lõpetamisel Tähesära.

Kommenteeri