fbpx
Kommentaarid puuduvad

Selgusid spordiliidult projektitoetuse saajad

Pärnumaa Spordiliidu poolt aprillis välja kuulutatud liikumisharrastuse projektide konkursile laekus 25 taotlust, mille seast pälvis toetuse 15.

Lisafinantseeringut oma tegevuste katteks said taotleda Pärnumaale registreeritud ja maakonnas tegutsevad mittetulunduslikud spordiorganisatsioonid tingimusel, et projekt viiakse ellu Pärnumaal. Seejuures pidi taotleja omaosaluse minimaalseks määraks olema 30% projektitegevusega seotud kulude mahust. Abikõlbulikud olid noortele suunatud tegevused, spordiürituste, muuhulgas maakonna meistrivõistluste korraldamine, spordiüritustest osavõtu toetamine, teavitustegevused ning tunnustusürituste korraldamine.

9. mail toimunud spordiliidu juhatuse koosoleku otsusega toetati kokku 15 projekti, mille seast leiab maakonna mitmeid suurüritusi ning väiksemaid kogukondlikke ettevõtmisi. Rahastuse pälvisid aga teiste seas ka maakoolide spordiüritused ning suusasõprade rõõmuks Jõulumäe kunstlume tootmine.

Spordiliidu tegevjuhi Kaiu Kustassoni sõnul võinuks taotlejaid rohkemgi olla. „Lootnuks veelgi aktiivsemat osavõttu ja enam taotlejaid. Sellegipoolest saan tõdeda, et toetatud projektid on maakonnas tuntud ettevõtmised ning tugeva sisuga ja sinna panustatud toetus aitab Pärnumaa liikumisharrastuse edendamisele kaasa“, nentis Kustasson.

Vahendite jaotus sai võimalikuks tänu Kultuuriministeeriumi poolt spordiliidule liikumisharrastuse edendamiseks eraldatud sihtotstarbelisele toetusele.

Toetatud projektid

 1. Rulluisukoolitused, 200 EUR (A2K Spordiklubi)
 2. Vändra 20. Rattaralli, 800 EUR (Jalgrattaklubi Viko)
 3. Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, 760 EUR (Pärnu Kahe Silla Klubi)
 4. Pärnu Rannajooks, 500 EUR (Pärnu Kahe Silla Klubi)
 5. RMK Pärnumaa orienteerumisneljapäevakud, 1000 EUR (Orienteerumisklubi West)
 6. Maakoolide spordivõistlused, 1000 EUR (Pärnu Maakoolide Spordiliit)
 7. Aerutamise karikavõistlused, 200 EUR (Pärnu Kalevi Aerutajate Klubi)
 8. Pärnu Rattapäev, 800 EUR (Klubi Püha Loomaaed)
 9. Urumarja velotuur, 300 EUR (Pärnu Kalevi Jalgrattaklubi)
 10. Sulgpalliturniir „Paarissuled“, 500 EUR (Pärnu Sulgpalliklubi)
 11. Vibuvõistlused, 500 EUR (Vibuklubi Meelis)
 12. Saarde mitmevõistlus, 800 EUR (Spordiklubi Saarde)
 13. Autospordivõistlused, 1000 EUR (Erki Sport)
 14. Tori Põrgu Triatlon, 300 EUR (Tori Spordiklubi)
 15. Kunstlume tootmine, 1500 EUR (Suusaklubi Jõulu)

Tunnuskaader: Jalgrattaklubi Viko korraldatav Vändra Rattaralli on üks neist maakonna tunnusüritustest, keda toetati. Foto autor: Juhan Voolaid

Kommenteeri