fbpx
Kommentaarid puuduvad

Spordiliidu initsiatiivil korraldatud liikumispäev pani Jõulumäe taas kihama

Läinud pühapäeval Jõulumäe tervisespordikeskuses toimunud kogupere liikumispäeva saatis taas edu. Sündmust peavad oluliseks nii osalejad kui eksponendid.

Teist aastat Luitemaa rüpes Pärnumaa spordiliidu ja selle partnerite poolt korraldatud sündmus on mõeldud pere- ja sõpruskondadele, kes idee kohaselt saavad traditsioonilisi ja uudseid spordialasid proovida. Ürituse laiem eesmärk on tervist edendava kultuuri loomine läbi maakonna elanike igapäevaste liikumisharjumuste kujundamise.

„Meil läks suurepäraselt: eredaid momente on palju alates eri spordialade näidisesitlustest lõpetades selleni, et perekonniti liiguti ühe klubi juurest teise juurde, et käepaelamängust osa saada,“ rõõmustas spordiliidu tegevjuht Kaisa Kirikal.

Spordijuhi sõnutsi said mõned eestvedajad pillid kotti panna alles peale ametlikku lahtiolekuaega, teiste ukse taha tekkis järjekord enne, kui avadagi jõuti. „Kiikingutiim sai kõikide huvi rahuldatud alles pool kuus, golfiklubi tegemiste vastu oli huvi sedavõrd suur, et pikk järjekord lookles ammu enne avamist ukse taga,“ rääkis korraldaja.

„Ehkki väikeste lastega pered pole otseselt meie klubi sihtgrupp, tundsin, et inimestele fitnessi ja rühmatreeningutest üldpildi loomisel aitas see väga hästi kaasa,“ arvas Spa&Sport spordiklubi ja Tiim Go Fiti personaaltreener Jaana Junson. „Vahel andsin jõusaalis rassivatele harrastajatele hüva nõugi ning meie tiimi lapsed said rahva ees esineda,“ jutustas Junson, kelle sõnul aitas liikumispäev kaasa ka tiimi toetaja Tere spetsiaalsete toodete tutvustamisele.

White Beach Golfi ja Valgeranna golfiklubi juhendaja Viljar Kõiva ei teadnud enda sõnutsi üritusest midagi oodata. „Algul mõtlesin, et kas sellest kasu on, sest eelmine kord ma ei osalenud ega teadnud midagi. Olin üllatunud, kui nii palju huvilisi külla tuli,“ rääkis Kõiva, märkides, et osalejate kohta statistikat ta ei teinud.

Sündmuse pakutavat kasutas teiste seas agaralt ära ka eeloleval nädalavahetusel Pärnu ranna välijõusaalis rahvusvahelist ekstreemspordi jõuproovi KevadBattles’it korraldava Striidikooli organisaator Erik Naissaar.

„Oleme väga rahul: 100 inimest sai rakendust, teist sama palju käis uudistamas. Üllatas, et rampide asemel köitis rahvast turnikas, rahvakeeli välijõusaal,“ muljetas Naissaar.

Teiste seas näitasid rahvale oma tegemisi ammulaskjad (Häädemeeste amburite klubi), disc-golf’arid (Discgolfiklubi Hole-in-One), karatekad (karateklubi Zen), kergejõustiklased (SK Fortis), kiikingu harrastajad (SK Vabariigi Võllimees), maadlejad (MK Leo ja Lääneranna maadlusklubi), maastikuratturid (Erki Kukk), MMA viljelejad (MMAces), orienteerujad (OK West), rullsuusatajad (Jõulu SK), surfarid (Pärnu surfiklubi) ja tuletõrjesportlased (Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts).

Perepäevale panid õla alla Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Pärnumaa Arenduskeskus, Visu Sport, DiscSport, Pärnu Postimees, Rohelise Jõemaa koostöökogu, Jõulumäe Tervisespordikeskus, Kultuurkapital, Häädemeeste Vallavalitsus, Transpordiamet, Nevene, Puusepa Mesindustalu, Võiste Puukool ja MTÜ Roheliselt Värske Elu.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri