fbpx
Kommentaarid puuduvad

Spordiliit ja Tori vald kutsuvad laupäeval Sinti ohutuspäevale

Laupäeval toimub Sindi kärestikul Tori vallavalitsuse ja Pärnumaa spordiliidu eest veetav Tori valla ohutuspäev, kaasates eri huvigrupid, kes turvalise keskkonna loomise nimel pingutavad.

Pärnumaa spordiliidu tegevjuhi Kaisa Kirikali sõnutsi on Tori vald sama üritust juba aastaid vedanud, kuid spordiliit panustab ettevõtmisse esimest korda.

„Meie eesmärk on inimestele nõu anda, kuidas ennetada liikumisega seonduvaid riske, et end võimalikult turvaliselt tunda ja aktiivne olemist nautida,“ rääkis spordijuht, tõdedes, et sageli võib jooksmise, kõndimise või rattasõidu lõpetada mõni ebasobiv vahend või võte.

„Ühesõnaga, ikka ja jälle katsume leida võimalusi ja viise, kuidas inimesi rohkem liikuma meelitada,“ ütles Tori vallavalitsuse rahvatervisespetsialisti Kairi Gustavsoni kõrval korraldusvankrit vedav Kirikal.

Näiteks tuleb jõe äärde tarkuseteri jagama füsioterapeut, kohal on liikumisnõustajad ja üles seatakse disc golf’i töötubagi. Politsei- ja piirvalveameti esindajad tuletavad meelde veekogudel ohutu käitumise reegleid ja aerutamisföderatsioon tutvustab veesportimise võimalusi. Jätkusuutlikku kalastamise teemal räägivad vabatahtliku kalakaitse eksperdid, külas on päästeamet, Punane Rist, kaitseliidu Pärnumaa malev ja mitmed mittetulundusühendused, teiste seas Tori piirkonna liikumisharrastuse edendamise eest hoolitsev Tori spordiklubi.

Ohutut meeleolu aitab luua tuntud ja tunnustatud Sibyl Vane, pakutakse süüa ja juuagi. Terve päev kestvale tasuta pereüritusele oodatakse arvukalt huvilisi. Programmiga saab tutvuda siin.

Sindi paisu asemele loodud kunstkärestikust loodetakse lähiaastatel kujundada süstasõprade Meka ja veespordikeskus, ent see on juba praegu populaarne avalike ürituste korraldamise koht.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri