fbpx
Kommentaarid puuduvad

Spordiliit korraldas koostöös Pärnu linnavalitsusega Pärnu koolides võitluskunstide teemanädala

Tänavuse kooliaasta algusest laienes Pärnumaa spordiliidu juhtroll liikumisharrastuse koordineerimisel märkimisväärselt, sest Pärnumaa omavalitsuste liidu ja Pärnu linnavalitsusega kokkuleppel asuti koolisporti edendama. Tegevused hõlmavad laste õppetöö välise aja sisustamist, rõhuasetus on liikumisrõõmul ja rahulikul kulgemisel.

„Võtsime sedavõrd olulise valdkonna enda vedada eesmärgiga mitmekesistada koolinoortele mõeldud tegevusi,“ rääkis spordiliidu tegevjuht Kaisa Kirikal, kes näeb peamiste eesmärkidena riiklikus spordistrateegias kirja pandu saavutamist.

„Liikumisharrastuse edendamine – riigi poolt soositud suund – on meie tegevuse fookuses,“ selgitas spordijuht, kelle sõnul on nüüdsest võimalik Pärnu linna toel hakata õpilaste suunatud tegevusi jaotama võistluste ja võistlusmomendita tegevuste vahel.

Et koostöö oleks hästi läbi mõeldud ning pakutavad tegevused noortele huvitavad, moodustati spordiliidu juurde liikumisharrastuse komisjongi, kuhu kuuluvad kohalikud tunnustatud treenerid ja õpetajad.

Esimesel kohtumisel pakuti välja eri spordialasid koondavate teemanädalate korraldamise idee, mis võiks laste silmaringi laiendada. Oktoobri eelviimasel nädalal toimuski esimene omalaadne, tuues noorteni eri võitluskunstide võlud.

Kaheksa kooli, kuus spordiklubi

Projektiga liitusid Vanalinna põhikool, Tammsaare ja Raeküla kool ning Pärnu Kuninga Tänava põhikool suvepealinna keskuslinnast, lisaks osavaldadest Jõõpre, Audru ja Paikuse kool.

Kaasahaaravaid tegevusi pakkusid kokku lepitud ajakava põhjal maakonnas tegutsevad võitluskunste viljelevad klubid: karateklubid Corpore ja Zen, taekwondo’d õpetav Do-Jang, taipoksi eestvedaja MMAces, vabavõitlusele ja taipoksile keskendunud Invicta ning maadlejaid kasvatav MK Leo.

SK Invicta käis külas Audru Koolis ja Raeküla Põhikoolis, kus nende näidistreeningutest võttis osa kokku ligemale 50 last.

„Audrus oli poisse ja tüdrukuid enam-vähem pooleks ja seetõttu sai trenn tehnilisem – maadlusvõtteid täis pikitud,“ rääkis klubi üks eestvedajatest Kristina Nisuma, kelle sõnutsi olid Raeküla auditooriumis enamus tüdrukud.

„Seetõttu oli sealne treening mängulisem ja keskendusime rohkem taipoksile – püstivõitluse kunstile,“ selgitas juhendaja.

Kas klubi tunnetab, et sellisest projektist on spordiala edendamisel kasu?

„Eelkõige on sellised kohad heaks võimaluseks end reklaamida. Arvame, et koolide ja spordiklubide vaheline side võiks olla pidev ja pakkusime ka kooliperele välja, et nad on alati meile külla oodatud, et saaksime enda tegevusi lähemalt tutvustada,“ ütles Nisuma.

Vanalinna põhikoolis, Tammsaare ja Jõõpre koolis karated tutvustamas käinud Corpore treeneri Heino Nõela hinnangul tasuks ettevõtmist korrata.

„Projekt oli huvipakkuv, jääme rahule, sest saime karated lastele väga lähedalt näidata,“ rõõmustas ligemale 40 aastat iidsele võitluskunstile pühendunud Nõel, kelle hinnangul pole filmidest nähtav ligilähedanegi sellele, mida nende sport endast tegelikult kujutab.

„Kärsitult ja suure kambaga peale minek meie spordialal edu ei taga: vajalik on jääda rahulikuks ja sooritada õigel ajal korrektsed võtted,“ avaldas eestvedaja.

Kuidas hindavad teemanädalat koolid?

„Meie jaoks oli see esmakordne kogemus, peame seda toredaks ja kasulikuks,“ ütles Vanalinna kooli esindaja Piret Aas.

„Lapsed nägid proffide esitluses, mida kujutavad endast karate, taekwondo ja maadlus ning said isegi võtteid proovida,“ ütles Aas, kelle arvates on taolised vahetud kohtumised kooli jaoks hindamatud.

„Usun, et selliste ürituste kaudu jõuab spordi juurde uusi tegijaid,“ avaldas kehalise kasvatuse õpetajana tegutsev Aas.

Audru kooliski käis sealse huvijuhi Helen Maripuu sõnutsi vilgas elu.

„Oleme selle võimaluse eest väga tänulikud ja arvame, et teemanädalate projekti tuleks laiendada,“ arvas Maripuu, kelle hinnangul võiks järgmine omataoline keskenduda pallimängudele.

„Kehalise kasvatuse õpetajatega rääkides arvasid nad, et seitsmes kuni üheksas klass on õige sihtgrupp, et õpilaste vaba aega kasulikult sisustada,“ rääkis Maripuu.

Tema arvates pole Audrust Pärnu kesklinna trenni minna probleem. „Tahaks loota, et nii mõnigi osalenu leiab endale meelepärase spordiala,“ ütles huvijuht.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri