fbpx
Kommentaarid puuduvad

Spordinädal soovib head vana elu lõppu

Pühapäeval, 23. septembril startis Euroopa Komisjoni poolt algatatud ja samaaegselt igas liikmesriigis korraldatav spordinädal. Kampaania suureks eesmärgiks on senisest rohkem inimesi regulaarselt liikuma saada.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolt koordineeritav ning igasse maakonda jõudev spordinädal mahutab terves riigis mitmekesisesse programmi ligi 800 üritust. Liites kõikide seni registreeritud sündmuste osalejate arvud kokku, saab tulemuseks märkimisväärsed 170 000 osaluskorda. Juba neljandat korda toimuva spordinädalaga loodab EOK  jõuda nendegi inimesteni, kes on erinevatel põhjustel seni liikumisrõõmudest ilma jäänud.

Kui viimaseid üle-Eestilisi liikumisharrastuse uuringuid jälgida, tegeleb regulaarse liikumisega üle 50% elanikkonnast, samas kui riiklik spordistrateegia näeb 2030. aastaks ette kaasatute määraks 70%. Vastav näitaja küündiks maailma absoluutse, Põhjamaade, tasemeni.

Spordinädala kalendri andmetel on Pärnumaal registreeritud ligi 80 üritust. Teiste seas leiab nii koolide ja spordiklubide kui ka omavalitsuste algatatud ettevõtmisi. Pärnumaa spordiliidu eestvedamisel toimub 29. septembril Pärnumaa rattaretk, mis ootab kell 13 Rannastaadionilt pedaalima nii noori kui vanu sõltumata sportlikust vormist ja varustuse tasemest.

Spordinädala hüüdlaused „Head vana elu lõppu!“ ja „Head uut elu!“ kannavad  sõnumit, et liikumisega pole kunagi hilja alustada.

 

 

 

 

Kommenteeri