fbpx
Kommentaarid puuduvad

Spordinädala raames toimus Pärnumaal 80 sündmust

Üleeuroopalise spordinädala raames korraldasid Pärnumaa spordiklubid- ja koolid, haridusasutused, omavalitsused ja sõpruskonnad 80 mitmekesist sündmust, pakkudes liikumisrõõmu vähemalt paarile tuhandele huvilisele.

Eesti Olümpiakomitee teatel püstitas neljandat korda toimunud spordinädal uue tipptulemuses, sest mitte kunagi varem pole kampaaniast osavõtt olnud sedavõrd aktiivne: kaheksa päeva jooksul korraldati 890 eriilmelist sündmust, mille käigus registreeriti enam kui 170 tuhat osaluskorda. Pärnumaalgi jagus võimalusi seinast-seina, sest aktiivsed olid nii klubid kui koolid. Korraldati jooksu- ja matkaüritusi, tehti rattasõite ning paljudes koolides peeti spordipäeva. Pärnumaa üheks suurimaks sündmuseks kujunes ligi 500 erinevas eas rattasõpra kokku toonud rattaretk, mille finiši- ja stardiala asus Rannastaadionil.

EOK Spordinädala patroonideks – liikuma innustajateks ja eeskujudeks – olid tänavu olümpiavõitja Gerd Kanter, olümpiapronks Allar Levandi, treener Sandra Raju ja kulturismitšempion-treener Ott Kiivikas, kes külastasid nädala jooksul ka arvukalt erinevaid koole, spordiklubisid, töökohti ja spordisündmusi.

Spordinädal koduleht internetis asub www.spordinadal.ee. Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

 

 

Kommenteeri