PÄRNUMAA VÕIDUPÜHA MARATON 2024 OSALEJA MEELESPEA

Täname, et registreerisid Pärnumaa Võidupüha maratonile, poolmaratonile või veerandmaratonile. Liikumispäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

HOIA ENNAST JA TEISI

 1. Kui tunned end haigena, jää palun koju.
 2. Tule starti piisava ajavaruga, et oleks piisavalt aega ennast registreerida, ja ei tekiks tunglemist.
 3. Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas valitud distantsi läbimiseks.
 4. Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

STARTIDE AJAD:

 1. 15:00 Lastejooksud Pärnus Iseseisvuse väljakul
 2. 15.00 Maratoni start Toris
 3. 17:00 Poolmaratoni start Paikusel
 4. 18:00 Veerandmaratoni start Eagle Golfis

KUIDAS KOHALE TULLA?

 1. Maratoni start: Tori
 2. Poolmaratoni start: Reiu Puhkekeskus, Paikuse (Jõekalda 13, Silla küla Paikuse)
 3. Veerandmaratoni start: Eagle Golf
 4. Finiš: Iseseisvuse väljak, Pärnu

REGISTREERIMINE:
22. juuni stardipaikades:

 1. Maratoni stardipaigas Toris 22.06.2024 kell 13.00-14.30;
 2. Poolmaratoni stardipaigas Paikusel 22.06.2024 kell 15.00-16.30;
 3. Veerandmaratoni stardipaigas Reius 22.06.2024 kell 16:00-17:30.

TASUTA TRANSPORT STARDIPAIKADESSE:

Tasuta bussid stardipaika väljuvad hotell „Pärnu“ Kohti bussis saab broneerida kuni 19.06.2024 (kell 23.59). Broneeringu tegemiseks tuleb saata vastavasisuline soov info@psl.ee . Hilisemaid soove arvestatakse ainult vabade kohtade olemasolul. Bussi sisenedes kontrollitakse broneeringut. NB! Finišeerumise järel stardipaika transporti ei korraldata.

Transpordigraafik

 1. 13:30 Buss Hotell „Pärnu” – maratoni stardipaik Toris;
 2. 16:00 Buss Hotell „Pärnu” – poolmaratoni stardipaik Paikusel;
 3. 17:00 Buss Hotell „Pärnu“ – veerandmaratoni stardipaik Reius Eagle golfis.

PARKIMINE:
Stardipaikades (tasuta):

 1. Paikuse parkimisala asub Reiu puhkekeskuse kõrval muruplatsil
 2. Toris asub parkimisala võistluskeskuse kõrval asuval muruplatsil.
 3. Eagle Golfi parklas

Finišipaigas, Iseseisvuse väljaku läheduses Pärnus vastavalt kehtivale parkimiskorrale: kesklinnas on parkimine tasuline reeglina kella 18ni. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Näiteks eraparklas (Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hinnad. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.

LIIKLUSKORRALDUS: Sündmuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ning korraldavaid liiklusmärke. Stardipaikade teid ja tänavaid ei suleta.

RIIETUMINE

 1. Maratoni stardis Tori Rahvamajas
 2. Poolmaratoni stardis Bussis
 3. Veerandmaratoni stardis Eagle peamajas
 4. Finišipaigas Kuninga kooli võimlas

 

PAKIHOID JA PAKKIDE TRANSPORT: Valvega teenus tagatakse rinnanumbri alusel stardipaikades. Peale starti transporditakse pakid finišipaika, kust need rinnanumbri alusel väljastatakse.

TUALETID asuvad stardipaikades ja finišis.

RADA: Rada kulgeb vähese liiklusega asfaltkattega kõrval- ja kergliiklusteedel, Reiu-Raeküla metsamaastikul (pehme pinnas) ning Pärnu linna tänavatel. Tutvu rajakaartidega siin.

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskuses on tagatud. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.  

Maratonirajal asub 12, poolmaratoni rajal 6 ja veerandmaratoni rajal 3 teeninduspunkti (TP). TP-d on varustatud vee ja spordijoogiga, pooled TP-d toidu ja geelidega ning osaliselt niisutussvammidega.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrollige selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Võidupüha maratoni ja poolmaratoni stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning see on vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab My Race Result.

TOITLUSTAMINE FINIŠIALAS: Teenus tagatakse rinnanumbri alusel finišikoridori lõpuosas.

FINIŠ: Suletakse kell 21.00.

AUTASUSTAMINE:
Autasustatakse kõikide distantside üldjärjestuse meeste kolme ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid.
* Autasustamine toimub kahes osas: orienteeruvalt algusega kell 18.00 ning jätkub 19:00 pärast mälestustule saabumist Iseseisvuse väljakule.

TULEMUSED, FOTOD: Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele https://my.raceresult.com/232814/ . Lõplikud, koos diplomiga, tulemused avaldatakse hiljemalt 27.06 kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finišiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt ww.psl.ee või kirjutades e-mailile info@psl.ee.

STARDI EEL:

 1. Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
 2. Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
 3. Jälgi, milline on jooksupäeva ilmateade ja riietu vastavalt.
 4. Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet ja kasuta päikesekreemi. Vali jooksmiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
 5. Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

TERVISEKONTROLL: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.