PÄRNUMAA VÕIDUPÜHA MARATON 2023 OSALEJA MEELESPEA

Täname, et registreerisid Pärnumaa Võidupüha maratonile või poolmaratonile. Liikumispäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

HOIA ENNAST JA TEISI
1. Kui oled kokku puutunud COVID-19 positiivse inimesega või tunned end haigena, jää palun koju.
2. Tule starti piisava ajavaruga, et oleks piisavalt aega ennast registreerida, ja ei tekiks tunglemist.
3. Pese ja desinfitseeri käsi igal võimalusel.

STARTIDE AJAD:
14.30 Lastejooksud Pärnus Iseseisvuse väljakul
15.00 Maratoni start Toris
17:00 Poolmaratoni start Paikusel

KUIDAS KOHALE TULLA?
* Maratoni start: Tori
* Poolmaratoni ja Suvejooksu start: Reiu Puhkekeskus, Paikuse (Jõekalda 13, Silla küla Paikuse)
* Finiš: Iseseisvuse väljak, Pärnu

Võistluskeskuse kaartidega tutvu siin.

REGISTREERIMINE:
22. juuni stardipaikades:

 * Maratoni stardipaigas Toris kell 14.00–14.45
* Poolmaratoni stardipaigas Paikusel kell 15.30–16.30

TASUTA TRANSPORT STARDIPAIKADESSE:
Tasuta bussid stardipaika väljuvad Pärnu Hotell (Rüütli 44) eest. Kohti bussis saab broneerida kuni 19.06.2023 (kell 23.59). Broneeringu tegemiseks tuleb kirjutada info@psl.ee. Hilisemaid soove arvestatakse ainult vabade kohtade olemasolul. Bussi sisenedes kontrollitakse broneeringut.
NB! Finišeerimise järel stardipaika transporti ei korraldata.

Transpordigraafik
13.30 Buss Hotell “Pärnu” – maratoni stardipaik Toris
16:00 Buss Hotell “Pärnu” – poolmaratoni stardipaik Paikusel

PARKIMINE:
Stardipaikades (tasuta):
* Paikuse 
parkimisala asub Reiu puhkekeskuse kõrval muruplatsil
 * Toris asub parkimisala võistluskeskuse kõrval asuval muruplatsil.

Finišipaigas, Iseseisvuse väljaku läheduses Pärnus vastavalt kehtivale parkimiskorrale: kesklinnas on parkimine tasuline reeglina kella 18ni. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Näiteks eraparklas (Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hinnad. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.

LIIKLUSKORRALDUS: Sündmuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ning korraldavaid liiklusmärke. Stardipaikade teid ja tänavaid ei suleta.

RIIETUMINE:
Maratoni stardis Tori Rahvamajas
 * Poolmaratoni stardis Bussis
 * Finišipaigas riietumistelkides

PAKIHOID JA PAKKIDE TRANSPORT: Valvega teenus tagatakse rinnanumbri alusel stardipaikades. Peale starti transporditakse pakid finišipaika, kust need rinnanumbri alusel väljastatakse.

TUALETID asuvad stardipaikades ja finišis.

RADA: Rada kulgeb vähese liiklusega asfaltkattega kõrval- ja kergliiklusteedel, Reiu-Raeküla metsamaastikul (pehme pinnas) ning Pärnu linna tänavatel. Tutvu rajakaartidega siin.

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskuses on tagatud. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.  

  • Maratonirajal asub 12 ja poolmaratoni rajal 6 teeninduspunkti (TP). TP-d on varustatud vee ja spordijoogiga, pooled TP-d toidu ja geelidega ning osaliselt niisutussvammidega.  Rajal on veekardinaid ja duššipunkte.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrollige selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Võidupüha maratoni ja poolmaratoni stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning see on vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab My Race Result.

TOITLUSTAMINE FINIŠIALAS: Teenus tagatakse rinnanumbri alusel finišikoridori lõpuosas.

FINIŠ: Suletakse kell 21.00.

AUTASUSTAMINE:
Autasustatakse kõikide distantside üldjärjestuse meeste kolme ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid.
* Maratoni ja poolmaratoni autasustamine toimub kahes osas: orienteeruvalt algusega kell 18.00 ning jätkub 19:00 pärast mälestustule saabumist Iseseisvuse väljakule.

TULEMUSED, FOTOD: Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele https://my.raceresult.com/232814/ . Lõplikud, koos diplomiga, tulemused avaldatakse hiljemalt 27.06 kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finišiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt ww.psl.ee või kirjutades e-mailile info@psl.ee.

TERVISLIK SEISUND:

  • Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas valitud distantsi läbimiseks.
  • Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

 

STARDI EEL:

  • Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
  • Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
  • Jälgi, milline on jooksupäeva ilmateade ja riietu vastavalt.
  • Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet ja kasuta päikesekreemi. Vali jooksmiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
  • Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

 

TERVISEKONTROLL: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.