fbpx
Kommentaarid puuduvad

Talv lahkus lõplikult: märtsis tõmmati kokku meistrivõistluste hooaeg

Praeguseks on kevad talvelt teatepulga kätte saanud, ent märts oli veel täieõiguslik talispordikuu, mille raames toimusid mitmed Pärnumaa meistrivõistlused.

Koroonaajal hooti toimunud kiikinguvõistlused on saanud uuesti hoo üles: viimati Eesti ainsas kiikingu Mekas Pärnu spordihallis, kus toimusid talvised maakonna meistrivõistlused. Spordiklubi Vabariigi Võllimees üks eestvedajaid Mirjam Pedaja märkis, et osalejaid on viimase aastaga lisandunud, millest andis märku elav huvi esivõistluste vastu.

„Naiste arvestuses tehti Eesti siserekord, mehedki näitasid arvestatavaid resultaate,“ rõõmustas Pedaja, kelle sõnutsi saab Pärnut pidada kiikingu pealinnaks. „Siinne spordihall on ainus, kus on sisetingimustes võimalik kiikuda,“ märkis aktivist, kes oma sõnul nägi viimati teist sellist võimalust paarkümmend aastat tagasi Tallinnas Kristiines.

21-39aastaste meeste arvestuses krooniti meistriks Meelis Linde Saaremaalt, kellele järgnesid Tartumaa esindajad Anti Proškin ja Gleb Štšenov. Üle 21aastaste naiste seas ei saanud keegi vastu tartlanna Marjaana Raudmäele, korraldaja Mirjam Pedaja oli teine ja Tallinna esindaja Kati Koosapoeg kolmas. Jõuproovi protokolliga saab tutvuda siin.

Mida eesootav hooaeg kiikujatele toob? „Mai alguses kinnitatakse suvine kalender, ent juba praegu tean öelda, et esimene jõuproov toimub 11. juunil Saaremaal. Järgnevad mõõduvõtud Ülenurmel, Otepää kandis ja mujalgi,“ valgustas Pedaja, tõdedes, et vahel tunduvat programm liigagi tihe.

Teist hooaega toimunud maakonna meistrivõistlused jäähokis peeti lastestaadionil. Finaalikohtumises seljatas tulemusega 3:2 Viljandi satsi Pärnu tiim, Lelle ja Pärnu Piraatide pronksimänguski oli õnn pärnakate poolel.

„Meil läks väga hästi: rahvast oli palju, seejuures uusi nägusid,“ rääkis turniiri peakorraldaja Rivo Rehe, kelle arvates on Pärnumaal tekkinud spordiala fännid.

„Liigume vaikselt, ent kindlalt edasi, laiendades harrastajate kandepinda,“ lubas võistluste juht, tõdedes, et ega jäähoki pole lihtne mäng, sest leida inimesi, kes maksimaalselt kolm kuud aastat hokit mängiks, olevat pirakas väljakutse.

Kaheksast etapist koosnenud, üle maakonna reisinud kettagolfi sarigi võttis meistreid selgitades hooaja kokku Pärnu-Jaagupis.

„Osalejate arv küll kõikus, kuid siiski jäime mullusega samale tasemele,“ hindas spordiala edendava „Hole-in-One’i“ pealik Margo Peters, kelle sõnul jäi keskmine mängijate hulk etapiti 30-40 vahele. Eestvedaja selgitas, et talv on harrastajatele parajaks katsumuseks, sest mängimine võtvat rohkem aega.

„Lennukettad vajavad spetsiaalseid linte, mille paigaldamine tähendab ajakulu ja pärsib lennukaare pikkust,“ täpsustas Peters, kelle sõnutsi on suur heameel uutest noortest huvilistest.

Meistrivõistluste tulemustega saab tutvuda siin.

Mida toob eesootav suvehooaeg? „Juba mai esimestel päevadel võtame plaani nädalamängud, mis on üks osa „Pärnumaa Liigub“ sarjast,“ rääkis korraldaja, avaldades, et taas minnakse linnast väljagi: Kilingi-Nõmme, Pärnu-Jaagupisse ja Tõstamaale.

Pärnumaa spordiliit on avalikes huvides  tegutsev maakonna keskne spordiorganisatsioon, mis vastutab muu hulgas meistrivõistluste koordineerimise eest. Ürituste kalendriga saab tutvuda siin.


Vahur Mäe

Kommenteeri