fbpx
Kommentaarid puuduvad

Teatejooks kutsub annetama

Neljapäeval, 11. mail, toimub järjekordne üle-Eestiline heategevuslik teatejooks, kutsudes noori ja vanu üles toetama liikumisvõime kaotanud lapsi.

2006. aastal algatatud ja Norras toimuva TineStaffeteni eeskujul sündinud koolinoortele suunatud projektist on kasvanud peaaegu kümne tuhande osaleja suursündmus. Seejuures väärib märkimist, et Pärnus toimuv etapp kaasab enim osalejaid. Projektiga kutsutakse üles noori mõtlema ja panustama heategevusse, sest joostakse liikumisvõime kaotanud eakaaslaste eest ja nende hüvanguks. Osalevad lapsed on seejuures justkui heategevussaadikud, reklaamides jooksusärkidel annetustelefoni numbrit 900 7777. Ühe kõnega toetavad helistajad liikumisvõime kaotanud 8-aastast Alekseid ning 17-aastast Matsi kokku 7 euroga. Kõnede arv piiratud ei ole. Lisaks saab oma toetust avaldada tehes ülekande MTÜ Tallinnmeeting heategevuskontole Danske Bank pangas EE603300332077210009.

Annetused lähevad Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele, kus liikumisvõime kaotanud lapsi suure pühendumusega ravitakse ning neile paranemiseks lootust antakse. Teatejooksu heatahtesaadikuteks on tuntud kergejõustikutähed Gerd Kanter ja Ksenia Balta.

Pärnu etapp stardib kell 12.00 Ammende Villa taga rannapargis. Sündmust toetab Pärnumaa Spordiliit.

Kommenteeri