fbpx
Kommentaarid puuduvad

Terve Eesti sportis Tartus 15. Eestimaa Suvemängudel

Tartu linnas ja selle ümbruses peeti 12.-14. juulini Eestimaa suvemänge, mis kandsid järjekorranumbrit 15. Mängudel oli esindatud 50 Eestimaa valda ja 12 linna ligemale 3500 sportlasega. Külalistena lõid kaasa võistlejad Soomest, Poolast, Venemaalt ja Valgevenest.

Omavahel võeti mõõtu kergejõustikus, orienteerumises, ratsutamises, judos, tõstmises, sangpommispordis, petangis, mälumängus, jalgrattakrossis, discgolfis, tõstmises, laskmises, tennises ja köieveos. Pallimängudest olid esindatud jalg-, korv-, käsi- ja võrkpall. Huvitava võistluse pidasid maha osalevate omavalitsuste juhid. Punkte jagati omavalitsuste ja maakondade arvestuses.

Suurtest, üle 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Tartumaa Harju- ja Viljandimaa ees. Väikestest, alla 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Järvamaa, edestades Võru- ja Jõgevamaad.

Suurte, üle 8000 elanikuga valdade mõõduvõtu võitis Rae, kellele järgnesid Tartu ja Jõgeva vald. Väikeste, alla 8000 elanikuga valdade arvestuses läks võit Kiili valda. 2. ja 3. koha said vastavalt Alutaguse ja Vinni.

Linnadest jättis võidu koju Tartu, edestades Rakveret ja Paidet.

Et samaaegselt toimusid Tartus ka veel Shell Helix Rally Estonia ja Tartu Mill Igamehetriatlon, võib liialdamata väita, et tegu oli tõelise spordipeoga.

Pärnu maakonna tulemused:

Naiste korvpall 4. koht

Meeste korvpall 8.koht

Tüdrukute jalgpall 6.koht

Poiste jalgpall 5.koht

Jahilaskmine 6. koht

Laskmine 8.koht (Väikepüss 3×20 lasku naised Karina Kotkas II koht, 60 lasku lamades naised I koht)

Tõstmine 6. koht (Ülle Mill II koht W+76)

Sangpomm I koht (Märt Veelaid II koht; Rainis Vesik I koht; Siiri Univer I koht; Laura Kallas II koht; Ülle Miil I koht; Pille Kuusik II koht; Aire Intsaar III koht; Hannes Maal III koht; Siim Marjamägi III koht; Olev Vendelin II koht; Valdi Killing III koht; Mihkel Poom II koht)

Ratsutamise takistussõit 4.koht (Annika Ojaste II koht H arvestuses)

Võrkpall 8.koht

Mälumäng I koht (Pärnu linn II; Saarde vald 8.koht; Häädemeeste 39.koht)

Kergejõustik 12.koht (Vanessa Nikitina odavise II koht)    

Orienteerumine 11.koht (Maido Kaljur I koht lühirada)

Üldkokkuvõtted:

Pärnu linn 5.koht linnade grupis

Saarde vald 17. koht

Häädemeeste 18.koht

Pärnumaa kokkuvõttes 5.koht suurte maakondade arvestuses

 

Täpsemad tulemused: http://joud.ee/est/g79s4837

 

Kommenteeri