fbpx
Kommentaarid puuduvad

Toimus kümnes rattaretk

Pühapäeval, 24. septembril, toimus igasügisene Pärnumaa rattaretk, mis tõi päikesepaistelist ilma nautima üle kahesaja pedaalisõbra.

Rattaretke traditsioon ulatub aastasse 2008 ning korraldajate eesmärk oli toona pakkuda rahvale liikumisvõimalust, mis poleks samas võistlus. Õigustatult on spordisündmus oma olemuse säilitanud, sest nii tulevad rajale needki noored ja vanad, kes võistlemist pelgavad.

Rajad olid valitud uued ja vaheldusrikkad, pakkudes valikuvõimalusi 10, 38 ja 56 kilomeetrise distantsi vahel. Sõit viis osalejad läbi rannapargi ning Jaansoni raja Uue silla juurde, kust 10 km pööras Papiniitu ning kulges mööda rannaala staadionile tagasi ning pikemad distantsid suundusid Audru suunas Keskmise pikkusega distants pöördus Vana-Pärnust tuldud teed tagasi, pikk tegi aga tiiru läbi Audru keskuse ning suundus tuldud teed mööda tagasi. Lõpetuseks tehti tiir ka Raekülla ning liiguti mööda rannapiirkonna teid Rannastaadionile tagasi.

Sündmust nautis ühtekokku üle kahesaja liikumissõbra. Hommikupoolikul Maanteeameti Lääne regiooni poolt korraldatud lastesõite nautis ligi 60 kuni 9-aastast noort.

Kõikide osalejate vahel loositi välja kümneid toetajate auhindu. Neist peamise, Hawaii Expressi poolt välja pandud Classic-kaubamärgi jalgratta võitjaks valis retkeliste seast kutsutud fortuuna Liilia Obergi.

Spordisündmust korraldas Pärnumaa Spordiliit koostöös arvukate toetajatega nii avalikust kui erasektorist. Organiseerimisse panustas teiste seas kümneid vabatahtlikke.

Meeleolukat videokokkuvõtet saab näha siit ning galeriid siit.

Kommenteeri