fbpx
Kommentaarid puuduvad

Uhla-Rotiküla elamusjooksu võitsid Karl Mäe ja Jaana Õunaid

Taasiseseisvumispäeval enam kui kahesaja osalejaga toimunud kolmas Uhla-Rotiküla elamusjooksu võitsid Karl Mäe ja Jaana Õunaid.

Jooksu idee on pühendatud Eesti riigi taasloomisele, Häädemeeste vallaga seotud Pätside perekonnale ning kunagi Uhla ja Rotikülana tuntud praeguse Uulu küla ning Raeküla linnaosa pärandi ja kogukonna tutvustamisele.

Vaatamata väga vihmastele oludele ning elamusjooksu nimele vääriliseks kujunenud päev tõi kohale enam kui 200 osalejat: Uulu staadionil startis 32 last ning Raekülas silkas 28 noort. 10,4kilomeetrise põhijooksu stardiga Uulust Raekülla tegi kaasa ligi 160 jooksjat, käijat ja kepikõndijat.

Esimesena finišeerus spordiklubi Altiuse liige, juuli keskel staadionihooaja lõpetanud Karl Mäe (35 minutit ja 53 sekundit). Teiseks platseerus 36.43ga kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Andrus Veerpalu ning kolmandana Pärnu aastajooksude sarja hetkeliider Martin Tarkpea (37.47). Kõva jooksumehena tuntud endine Eesti jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja jäi tulemusega 37.51 napilt poodiumilt välja.

Naiste eelmise aasta teise koha omanik Jaana Õunaid tuli tänavu õrnema soo esindajaist ajaga 44.48 võitjaks ja mullune liider Anu Teppo saavutas resultaadiga 44.58 teise tulemuse. Kolmandana finišeerus rohkem maratonijooksjana tuntud Klarika Kuusk (44.59).

Tänavugi läks kõigi osalejate vahel loosimisele Möller Auto ja Škoda peaauhinnana mõeldud jalgratas, mille võitis Kersti Poopuu.

Elamusjooksu korraldamise hüvanguks panustas enam kui 30 vabatahtlikku. Üritust organiseeris MTÜ Raeküla Selts ning kaaskorraldajatena aitasid mitmed mittetulundus ja –äriühingud. Teiste seas toetas Pärnumaa spordiliitki.

Jooksu tulemustega saab tutvuda siin. Urmas Saardi pildivalik on nähtav siin.

Postituse foto: Urmas Saard