fbpx
Kommentaarid puuduvad

Valitsus kinnitas täna, 23. novembril 2020 uued koroonaviiruse vastased meetmed

Alates laupäevast, 28. novembrist k.a hakkavad koroonaviiruse laia leviku tõttu kehtima uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid.

✅Maksimaalne publiku arv statsionaarsete istekohtadega saalides on 400, ilma statsionaarsete kohtadeta saalides 250 inimest. Välitingimustes toimuvate ürituste publiku piirarv on 500 inimest.
✅Avalikus siseruumides on homsest kohustuslik kanda maske või katta nina ja suu. See kehtib nii konverentsidel, kontsertidel, teatris kui ka kinoseanssidel. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad).
✅Kõikvõimaliku huvitegevuse kohta lehtib grupi suuruse piirang 10 inimest.
✅siseruumides toimuvatel avalikel koosolekutel ja üritustel ning spordivõistlustel saab osaleda praeguse 1500 asemel maksimaalselt 750 külastajat;
✅ülempiir kehtib ka konverentsidele, teatrietendustele, kontsertidele, kinoseanssidele ning teistele avalikele üritustele ja koosolekutele, kus on statsionaarsed istekohad.
✅osalejad peavad hoidma teiste inimestega distantsi;
✅sündmuse toimumispaigas peavad olema desinfitseerimisvahendid ja täidetud kõik desinfitseerimisnõuded.
✅Täpne juhend sündmuste korraldajatele lisatakse Kultuuriministeeriumi kodulehele nii pea, kui võimalik. Palun, et jälgiksite kodulehekülge, kus on ka kontaktid küsimuste korral!
Hoiame kultuuriasutused avatud!

Tõnis Lukas
Kultuuriminister

Kommenteeri