fbpx
Kommentaarid puuduvad

Vändras krooniti Pärnumaa maratonimeistriteks Kuusk ja Jeret

Vändras 6. mail joostud traditsioonilise maratoni raames selgusid ka maakonna maratonijooksu meistrid. Naistest võitis Pärnumaa tiitli pärnulanna Klarika Kuusk, meeste seas endine tipprattur Timmo Jeret.

44. korda spordiklubi Mispo eestvedamisel korraldatud maratonipäeva erinevatest distantsidest võttis osa rohkem kui viissada liikumishuvilist. Seejuures lõpetas kuningliku maratonidistantsi pikkusega 42 km 195 meetrit 74 inimest ja poolmaratoni 88 spordisõpra. Programmi kuulusid ka 8 ja 16 km distantsid. Seejuures osutus populaarseimaks lühem maa, kus osales 140 inimest. Lisaks toimusid endise tippjooksja Maile Mangussoni eestvedamisel lastejooksud, kus lustis rohkem kui 230 noort spordihuvilist.


Tänavuse maratoni start (foto: Mailiis Ollino | Pärnu Postimees)

Maratoni võit läks ajaga 2 tundi 43 minutit 31,1 sekundit Uldis Klavinsiga Lätti. Järgnesid Venemaa esindaja Pjotr Kulikov (2:48.02,6) ning kolmandana Eesti parimana Timmo Jeret (2:58.34,6). Varem tippjalgratturina tuntust kogunud ning oma elu kolmanda maratoni läbinud Jeret pälvis samas ka Pärnumaa meistritiitli.

Naiste võitjana tunnustati üldarvestuses 5. kohaga lõpetanud Mari Boikovi (3:06.38,8). Järgnesid maakonna meistriks kroonitud pärnulanna Klarika Kuusk (3:10.05,6) ja Annika Vaher (3:28.27,8). Kõikide tulemustega saab tutvuda siin.

Ületati mitmed sümboolsed teetähised

Tänavusel maratonil tähistati ka ümmargusi numbreid. Nimelt jõudsid maratoni peakorraldaja Joel Tints ja Leili Teeväli oma kahesajanda ning Tõnu Hendrikson ja Marika Roopärg sajanda maratonini. Legendaarne viljandlane Benno Viirandi võis juubeldada, sest Vändras täitus 60 aastat tema esimesest maratonist, mille ta samuti jooksis Vändras. Eesti pikamaajooksjaid oli austama ja õnnitlema tulnud Soome 100+ maratoniklubi eestvedaja Timo Marjomäki, kelle jaoks Vändra oli elu 443-s maraton.

Ürituse peakorraldaja Joel Tints jäi toimunuga igati rahule, sest rahva huvi Vändra maratoni vastu on püsinud.

„Eelnevalt veidi pelgasin, et sama nädalavahetuse peale toodud Tartu Jooksumaraton sööb meilt osalejaid, ent tundub, et saime siiski hakkama. 2018. aastal on mõte teha maraton samal nädalavahetusel, aga täpsemalt saab öelda juba siis, kui oleme korraldustiimiga nõupidamise teinud“, märkis Tints.

Järgmisena on spordiklubi Mispo korraldada Carl-Robert Jakobsoni nooruspõlve maadel Kurgjal toimuv maastikumaraton, mis koos Sakala Tee Jooksuga ootab huvilisi 29. juulil.

Kommenteeri