fbpx
Kommentaarid puuduvad

Võidupüha maratoni raames selgusid Pärnumaa meistrid ja kanti mälestustuld

22. juunil toimunud Pärnumaa võidupüha maratoni raames peetud Pärnumaa pikamaajooksu meistrivõistluste arvestuses võidutsesid Alari Lumberg ja Merili Høyland. Maakonna sporditegijad tõid teatejooksu raames Pärnusse mälestustule.

Võidupüha auks lipatud maratoni eri distantsidel lõi kaasa ligemale pool tuhat spordisõpra Eestist ja välismaaltki. Juba mitmendat aastat jagas maakonna meistrivõistluste korraldamist koordineeriv Pärnumaa spordiliit välja võhmameestele ja -naistele esivõistluste medaleid.

Maratoni arvestuses kuulus üldvõit 3:16.09ga Anu jooksutrennide esindajale Alari Lumbergile, kes teenis selles eest veteranide klassis kuldmedali. Vähemalt 40aastaste osalejate teine kolmas olid Veljo Vask (OK West) ja Sven Veedla aegadega vastavalt 3:43.39 ja 3:48.27. Alla 40aastaste mehepoegade nimekirjas krooniti meistriks üldarvestuses teisena finišeerinud Sten Villmann (3:22.56), kellele järgnes Priit Pärnala (3:33.57).

Naiste seas ei leidunud vastast Merili Høylandile, kes oli 3:42.57ga üldarvestuses kõrgel neljandal kohal. Naisveteranide rivaliteedis tuli 4:35.35ga meistriks Elela Heinam.

Tiitlid jagati välja poolmaratoniski. Meestest võitis 1:17.10ga Franko Reinhold (Jooksumees Franko), kellele järgnesid Jaanus Mäe (GoRun Tartu) 1:25.15 ja Rait Mänd (Anu jooksutrennid) 1:25.33ga. Meesveteranide nobedaim oli 1:26.33ga Allan Jaakson (Anu jooksutrennid), teiseks-kolmandaks platseerusid Aivar Jakobson (1:28.29) ja Andres Kasemets (1:31.29).

Naiste arvestuses näitas rivaalidele kandu veteranide klassis meistriks kroonitud omanimelise jooksugrupi eestvedaja Anu Piiroja (1:31.11), kes edestas klubikaaslasi Mirtti Verbitskast (1:35.48) ja Riina Rahuojat (1:44.03). Nooremate naiste seas teenis kulla OK Westi liige Mariann Sulg (1:40.40), kelle järel lõpetasid Täve Pedaja (Run4Fun, aeg 1:41.15) ja Triin Mäger (Anu jooksutrennid, 1:50.54).

Poolmaratoni esivõistluste raames sai tulemuse kirja 67, maratoni arvestuses 19 pärnumaalast.

Spordiliit koordineeris mälestustule teekonda

Spordiliidu kanda oli maratonil tseremoniaalne rollgi: teatejooksu raames tõid mullused maakonna parimad atleedid ja taustajõud Torist finišipaika Pärnu Iseseisvuse väljakul enne starti Eesti sõjameeste mälestuskirikus vabaduse eest võidelnute mälestuseks süüdatud tule, mis lähetati kaitseväe soomukil Kuressaarde, kus 23. juunil toimus võidupüha paraad.

Teatejooksul pingutasid Martin Kuldmägi, Joonas Einfeldt, Paula Tammi, Argo Paavel, Mirjam Pedaja, Margus Grube, Erik Naissaar, Stefan-Lauri Mölder, Alvar Nikkel, Eerika ja Karl-Eerik Sarapuu, Tauri Tiitso, Katri Randmaa, Tarmo Tõnismann, Sandra Siil, Elise Umb, Karel Ratnik, Joosep Karlson ja Berit Alttoa.