fbpx
Kommentaarid puuduvad

25. juulil toimusid Pärnu Vallikääru kontserdialal üsna tuulise, kuid siiski päikeselise ilmaga XVII Pärnumaa lahtised meistrivõistlused kiikingus 2020

Võistlema oli tulnud 27 osalejat üle Eesti, avanes 5 võistlusklassi ning esindatud olid kõik Eesti Kiikinguliitu kuuluvad kiikinguklubid. Noorim osaleja oli 10-aastane poiss ning vanim 68-aastane meesseenior.

Püstitati mitmeid isiklikke ja maakondade rekordeid, kuid sündis ka uus ja ühtlasi esimene Eesti rekord naisseeniorite võistlusklassis, kui 40-aastane Irma Castro Tallinnast kiikus 4.70 m, saades sellega naiste võistlusklassis viienda koha. Kuid uhke on siiski olla esimene vanuseklassi rekordi püstitaja.

Neidude kuni 16 seas võtsid mõõtu peamiselt Vabariigi Võllimees (VV) ja Kiva-Kiiking (KK) liikmed, sekka üks klubita üllataja, kes noppis lausa teise koha. Esimeseks kiikus end Gerda Johanson (KK), alistades 5.25 m. Teiseks tuli Nora Trappen tulemusega 5.05 m, klubilist kuuluvust tal ei ole ning tegu oli neiu esimeste võistlustega. Kolmas neiu oli harjumaalane Meribel Kondimäe (KK), kel lõpptulemuseks 5.00 m.
Meesjuuniorid kuni 20 võistlusklass oli üsna kirju, kuna sinna olid liidetud ka poisid ja noormehed. Kuldse medali sai enda kaela Oto-Ben Karjamaa (KK) Harjumaa noormeeste rekordiga 6.08 m. Talle järgnes Kaspar Varul Tartust, kiikudes pikimaks aistepikkuseks 5.83 m. Pjedestaali kolmandale astmele sai astuda Oto-Beni noorem vend Uku-Sten Karjamaa (KK), kes püstitas võistluse jooksul kaks Harjumaa poiste rekordit, millest parim oli lõpptulemus 4.60 m.
Naiste 17+ võistlusklassi olid liidetud ka naisjuuniorid ning viimasest vanuseklassist tuli naisteklassi võitjagi, kui 19-aastane Harjumaa naine Katariina Braun (KK) alistas võimsad 5.78 m. Hõbedase medali pälvis pärnumaalanna Adeele Arnek spordiklubist Dorpat Kiiking, tulemus 5.40 m. Kolmanda koha saavutas  spordiklubist Vabariigi Võllimees Mirjam Pedaja, tulemuseks 5.25 m.
Meeste 21-39 võistlusklassis käis esimese ja teise koha peale tihe rebimine võistluste viimaste minutiteni. Võitjana väljus sellest pärnakast must hobune Mihkel Siim, kes kõrgest klassist tulemusega 6.83 m alistas kohaliku spordiklubi Vabariigi Võllimees mehe Ants Tamme, kelle tulemus vaid 5 cm lühem – 6.78 m. Kolmaski mees oli pärnakas Anton Savtšinets, kes isikliku rekordiga 6.63 m sai endale kaela pronksikarva medali.
Meeseeniorite 40+ klassis tõusis pjedestaali kõrgeimale astmele Caius Johanson (KK), tulemus tugev 6.33 m. Talle järgnes napilt eelnevas meetris tulemuse saanud Toivo Väli (VV), kelle tulemus 5.98 m. Kolmanda koha saavutas võistluste vanim osaleja Peeter Matt (VV), kes sai kirja tagasihoidliku tulemuse 4.80 m.
Tuul Vallikääru kontserdialal on salakaval ja see töötas paljudele võistlejatele vastu, kuid oli neidki, kes oskasid selle enda kasuks pöörata. Kiikinguvõistluse üks osa on taktika ning põnevat kassi-hiire mängu sai näha nii mõnegi konkurendi vahel.