fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kohalikud suusatajad ja korvpallurid läksid väljateenitud puhkusele

Läinud kolmapäeval veeti Jõulumäel joon alla Pärnu linna noorte ja Pärnumaa täiskasvanute meistrivõistlustele murdmaasuusatamises: sedapuhku lähetati ühisstardist teele uisuspetsid.

Meeste 20 kilomeetrit distantsil pälvis võitjaau märtsi alguses sprindidistantsil hõbeda saanud Mikk Jakobson (Suusaklubi Jõulu), saades ajaks 1:02.33,3. Meistrile järgnesid veteranieas Jüri Vahar (Team Nordic Job Worldwide) ja Marek Mägi (Team NJW Masters), ajad vastavalt 1:08.51,3 ja 1:08.55,3.

Naiste seas ei leidunud vastast Kairit Pajule, kel kulus kuue kilomeetri läbimiseks 22.27,6. Meistritiitli saanule järgesid Merje Luik (Suusaklubi Jõulu) ja Anni Rava, ajad vastavalt 23.16,4 ja 24.52,2.

Võistluse tegi kaasa 53 atleeti, nendes seas 29 noort. Kõiki tulemusi näeb siin. Hooaja kokkuvõtteks anti parimatele üle meistrivõistluste medalid ja diplomid.

Terve talve Paikuse korvpalliliigas rassinud mehed jooksid hooaja lõpetuseks platsile kohamängudes. Finaalis said mänguõiguse Siris ja BC Lolomotiiv. Vaatamata viimase liidrite Max Pärna ja Rando Jürgensi eemale jäämisele osutas Lokomotiiv turniiril võidult võidule liikunud favoriidile südi vastupanu, lubades nad poolajaks ette üksnes 12 punktiga. Teises pooles hakkas Lokomotiivi mängu kvaliteet kannatama ning nad pidid lõpuvileks tunnistama Sirise 91:73 paremust.

Pronksimängus tulid väljakule Tori Timber ja SK Tünamo. Tünamolaste noor koosseis alustas agressiivsemalt, vedades algusminutitest peale. Poolajale mindi vastu nina ninas, ent kolmandal veerandajal hakkas Tori esinduse mäng lagunema. Lõppseisuks jäi 80:56 Tünamo kasuks, seejuures võitsid nad liiga seitsmeaastaste ajaloo esimese medali. Võitjate parim oli 26 punktiga Oliver Kihu, Janar Roman viskas Tori eest 18 silma.

Viienda-kuuenda koha mängus alistas liiga ainus külalisvõistkond Orissaare Träx skooriga 79:64 AK Spartaku.  Seitsmenda-kaheksanda koha mängus jättis skooriga 76:67 punaseks laternaks BC Pärnu.

Ühtlasi tunnustati hooaja parimaid. Parimaks mängijaks valiti Tamsalu, edukaimaks vabavisete sooritajaks Roman ning kolmepunktimeheks Riho Kõiv. Parim lauavõitleja on Erik Veberson, vaheltlõikaja Pärna ning söötja Eliot Põld. Viskeid blokeeris edukaimalt Khenor Pae. Finaali parimana tunnustati Janis Vahterit.

Liiga algataja Tarmo Tõnismann on varem spordiliidule öelnud, et mängida peaksid saama needki huvilised, kelle tase meistriliigani ei küündi.

„Muidu poleks kodukohas kusagil mängida, meie aitame seda tühimikku täita,“ märkis üks eestvedajatest.

Intervjuud korraldajaga saab lugeda siin, liiga kokkuvõte on leitav siin.

Pärnumaa spordiliit on maakonna spordi katuseorganisatsioon, mis muu hulgas levitab kohalikku spordiinfot. Kogu teave maakonnas toimuvate ürituste kohta on leitav siin.