EUROOPA SPORDINÄDAL 2023

Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu.

Spordinädal toimub igal aastal 23.-30. september ja on mõeldud kõigile, olenemata vanusest, taustast või füüsilistest võimetest.

2015. aastal Euroopa Komisjoni poolt ellukutsutud Euroopa spordinädala osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud. Eelmisel aastal toimus spordinädal 42 erinevas riigis, kokku toimus ligi 23 000 liikumissündmust, millest võttis osa üle 13 miljoni inimese.

Eestis toimub spordinädala raames üle tuhande sündmuse, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised liikumist edendavad organisatsioonid. Üheksandat korda toimuv liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

Spordinädala sündmuseid saab registreerida siin.

Koolideni ja lasteaedadeni, kes sisestavad oma sündmus(ed) 10. septembriks, jõuavad Spordinädala alguseks kinkepakid, kus on auhinnad tublimatele osalejatele. Kinkepakk sisaldab sel aastal spordinädala helkurit (sõltuvalt sündmuse osalejate arvust, maksimaalselt 100 tk) ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Tervisemuuseumi soodusvocherit. Lisaks on kinkepakis T-särk sündmuse korraldajale tänutäheks laste liikuma motiveerimise eest.

Spordinädalat korraldab SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, kaasrahastab Euroopa Liit.

Koduleht: https://spordinadal.ee/et/mis-on-spordinadal


EUROOPA SPORDINÄDAL 2021

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas seitsmendat korda Spordinädalat. Käesoleval aastal on Spordinädala hüüdlauseks „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“, mis kutsub üles inimesi liikuma ning Spordinädala sündmustel osalema.

EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on Spordinädala eesmärk suurendada eestimaalaste arvu, kes tegelevad regulaarselt liikumisharrastusega. „Eestis läbiviidud kehalise aktiivsuse uuringute kohaselt saab piisavat liikumiskoormust ca 40% täiskasvanutest ja vaid viiendik kooliõpilastest. Ometi on laialdaselt teada liikumisharrastuse positiivne mõju – parem tervis, suurem õppimis- ja töövõime, elustiilist tingitud haiguste ennetamine, suurenenud tervena elatud aastate arv ning parem tuju ja vähem stressi,“ ütles Lusmägi.

Spordinädala kampaaniat saab näha JCDecaux välireklaami pindadel üle Eesti ning erinevates telekanalites kuni 30. septembrini. Kampaania „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“ sündis koostöös reklaamiagentuuriga Havas Estonia.

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädala avaüritusena toimub 23. septembril heategevuslik Teatejooks, mis toimub 28 paigas üle Eesti. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start Spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse.

Spordinädal 2021 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti Spordinädalal Eestis 192 955 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis. Rohkem infot saab lugeda aadressil www.spordinadal.ee.


EUROOPA SPORDINÄDAL 2019

page1image1746048

Käesoleva aasta septembris (23.-30.september) korraldatakse Eestis viiendat korda Spordinädalat. Selle eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust.

Spordinädala läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Soovime Spordinädala tegevustesse kaasata võimalikult palju eestimaalasi kõikides vanusegruppides. Eelmisel aastal toimus spordinädala jooksul 889 eripalgelist sündmust.

Kutsume ka käesoleval aastal Teie juhitavat spordiorganisatsiooni Spordinädalal kaasa lööma ning 23.09 – 30.09 korraldama avatud treeninguid, võistlusi, spordisündmusi, loenguid jms.

Spordinädala läbiviijate poolt korraldatakse üle-Eestiline meediakampaania, viiakse läbi mitmeid auhinnamänge jms. Möödunud aasta Spordinädala tegevusi märkas Turu-Uuringute AS-i uuringu kohaselt pea pooled eestimaalastest ning loodame läbi kampaania pakkuda Teie klubi tegevuste tutvustamisele lisaväljundeid.

Kõikide liitunud spordiorganisatsiooni vahel loosime välja viis kutset kahele Spordiaasta Tähtede Galale ning Ott Kiivikase loengu Teile sobival ajal. Spordinädala loosimisel osalevad need spordiorganisatsioonid, kes on oma sündmuse registreerinud 18. septembriks.

Kuidas oma sündmus registreerida?

  1. Samm 1. Juhul kui te pole Spordinädala keskkonna kasutaja – registreerige Spordinädala keskkonna kasutajaks:http://syndmused.spordinadal.ee/users/sign_up
  2. Samm 2. Aktiveeri oma kasutajakonto registreeritud e-posti aadressile saabunud lingi abil.
  3. Samm 3. Sisesta sündmus (ed)http://syndmused.spordinadal.ee/events/new
  4. Juhul kui olete unustanud parooli, siis keskkond pakub võimalust parooli meeldetuletamiseks. Selleks „Logi sisse“ nupu juures tuleb vajutada nuppu „Unustasid parooli“.

Kontaktid ja üldinfo:

Spordinädala koduleht on aadressil www.spordinadal.ee

Spordinädala peakoordinaator on Ühendus Sport Kõigile.

Spordinädala kontaktisikuks Natalja Inno (tel 55566404, spordinadal@eok.ee)

Kõik Spordinädalaga liitunud spordiorganisatsioonid saavad Eesti Olümpiakomitee tänukirja.

page1image1746272

KÕIGI PÄRNUMAAL REGISTREERITUD SÜNDMUSTEGA SAAB TUTVUDA SIIN!


EUROOPA SPORDINÄDAL 2018

Neljandat korda aset leidev Euroopa spordinädal toimub kõigis EL-i liikmesriikides 23.09 – 30.09.2018. Eestis saab spordinädal avapaugu päev varem,  22. septembril kell 13.00 Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Tervisemessi raames, kus kohal on ka nädala patroonid: Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi.

Pärnumaa spordinädala kulminatsiooniks on 29. septemberil Rannastaadionil toimuv iga-aastane rattaretk.

Spordinädala alguseks leiab www.spordinadal.ee kalendrist informatsiooni pea 1000 sündmuse osas, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid. Spordinädala sündmustest on oodatud osa võtma kõik eestimaalased!

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldavad Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.